שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביטוח לאומי דרש דמי ביטוח על אירועי גיבוש עובדים, ביהמ"ש ביטל הדרישה

חברת דה נשון ערכה אירוע גיבוש לעובדי החברה. הביטוח הלאומי טען שעלות האירוע היא "טובת הנאה החייבת בדמי ביטוח לאומי ובמס הכנסה" . ביהמ"ש חשב אחרת

עמרי מילמן 09:1213.07.14

חברת דה נשון הפועלת בתחום השיווק באינטרנט זכתה בתביעה בבית הדין לעבודה בת"א נגד מוסד הביטוח הלאומי, על דרישתו לתשלום דמי ביטוח לאומי עבור אירוע גיבוש לעובדי החברה.

 

ביטוח לאומי טען כי עלות האירוע היא "טובת הנאה החייבת בדמי ביטוח לאומי ובמס הכנסה" כלומר, היא חלק מההכנסות של העובדים. ואילו החברה טענה כי באירועים אלו טובת המעביד גדולה יותר משל העובדים ולכן ניתן לנכות את הוצאות המעביד על הפעילות.

 

השופט קבע כי שני תנאים צריכים להתקיים כדי שיהיה אפשר לחייב את האירוע כהכנסה – הראשון הוא שההנאה מהאירוע חיונית למילוי תפקידו של העובד, והשני הוא "האם גורמת ההטבה לעובד להנאה ניכרת". בית המשפט קבע למעשה כי החברה היא הנהנית העיקרית מאירועי הגיבוש ולא העובד, מפני שיש לה תועלת כלכלית מגיבוש העובדים. מכאן שעלות האירועים אינה מהווה הכנסת עבודה לצורכי מס ואינה חייבת בדמי ביטוח. מהלך כזה יכול לחסוך לחברות 30%–40% מהעלות של כל עובד באירועים כאלה.

 

ארכיון ארכיון צילום: גדי קבלו

 

עורכי הדין יניב שקל ואיילת הלל־בירנצויג ממשרד שקל ושות', שייצגו את החברה בתביעה, מסרו: "מדובר בפסק דין בעל חשיבות רבה עבור חברות ועסקים המקיימים אירועי גיבוש לעובדיהם. פסק הדין משקף את ההתפתחויות ביחסי העבודה, ורואה באירועי הגיבוש פעולה אינטגרלית וחיונית. אנחנו מקווים שרשויות המס והביטוח הלאומי יפסיקו את הוצאת השומות בגין אירועי גיבוש לעובדים, המרתיעות את המעבידים מקיום אירועים אלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x