$
משפט

הוארך מעצרו של עו"ד רונאל פישר; מח"ש: "ידו בכל ויד כל בו"

מעצרו של עורך הדין החשוד בתיווך לשוחד הוארך בחמישה ימים; לדברי השופטת, החקירה בעניינו התפתחה באופן משמעותי ו"אין מנוס" מהמשך המעצר; מח"ש: "מדובר בקצה קרחון"

זוהר שחר לוי 13:1411.07.14
בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר (ו') בחמישה ימים את מעצרו של עו"ד רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי משפט וחקירה. "החקירה התפתחה באופן משמעותי ונוספו חשדות לפרשות החמורות של תיווך לשוחד, שיבוש הליכים ועבירות דומות. אין מנוס מהמשך מעצרו של עו"ד פישר", נימקה השופטת חגית מאק קלמנוביץ את החלטתה. לדבריה, החשדות נמצאים בשלבים שונים של חקירה ולגבי חלק מהאירועים "קיים חומר מוצק יותר".

 

הבוקר ביקשה נציגת מח"ש, נועה לימור, להאריך את מעצרו של פישר ב-10 ימים נוספים כדי להשלים את החקירה בעניינו. "הפרשה מסתעפת", אמרה לימור בבית המשפט, "נוספים כל העת פרשות חדשות ונחקרים חדשים. מסתבר שבכל הנוגע לפישר, מדובר על קצה הקרחון, רב הנסתר על הגלוי בשלב זה. כפי שאנחנו מבינים זאת - ידו בכל ויד כל בו".  

 

פישר: עושים לי תרגיל

 

"אני מבין את התרגיל שעושים לי", אמר עו"ד פישר במהלך הדיון בהארכת מעצרו, "שמשאירים אותי בחקירות מעשר בבוקר ומתחילים חקירה בשעה שתיים בצהריים כדי שיבואו לביהמ"ש ויאמרו שלא היה זמן. ייצגתי כמה אנשים בחיי ואני מכיר את התרגילים האלה, אבל זה מילא. נכנס אדם שמודיע לי שאסור לי לעשן, ואני מסביר לו שאני מעשן כבד וקשה לי להתרכז ופעם בכמה זמן סביר אני מבקש לעשן - הוא מודיע לי שאני לא אוכל יותר".

 

 

אלון חסן ורונאל פישר אלון חסן ורונאל פישר

 

פישר הוסיף בהארכת מעצרו כי "אני מבין שיש לי אויבים אין סוף ובצדק. ניצחתי בכמה תיקים ופגעתי בכמה אנשים ויש חוקר במח"ש שיש לי קרב דמים איתו. החוקר לא מציג לי שאלות אלא מספר סיפור עם המון המון המון פרטים, אין קץ של עובדות ושואל אותי מה יש לי לומר על זה. אני משיב לו 'מה יש לי להגיד על מה?' ומבקש שיסביר מה הוא שואל ואז הוא משיב שאני מתחכם ולא עונה. אז הוא מטעה אותי והוא לא אומר עובדות שכבר אמר".

 

לדבריו, "אם המטרה שאתמודד עד סוף ימי חיי עם כל האויבים האלה שמנצלים את המצב, אז 10 ימים לא מספיקים וצריך יותר. אך איני חושב שזה העניין. אני חושב שאדם כמוני שנמצא בסיטואציה שבה אני נמצא - לחשוב שעכשיו הוא יפעל כדי לשבש חקירה או לעשות דברים שאסור - זה לא הגיוני שאני אנהג כך ולא יכול להיות שזה מה שיחשבו. הרי אני נמצא בסיטואציה שאני נמצא בה. אז מה, אני אפעל בצורה עבריינית? זה לא מתקבל על הדעת".

 

עו"ד פישר נעצר שעבר בחשד לעבירות חמורות של תיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט וחקירה על ידי מח"ש. על פי בקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט הוא חשוד כי תיווך לקבלת שוחד מיו"ר ועד נמל אשדוד המושעה, אלון חסן, ב"תמורה לכך שלא יוגשו נגדו כתבי אישום בשתי פרשיות עליהן נחקר" וכי הוא חשוד כי "פעל באופן זה בפרשיות נוספות ואף שיחד קציני משטרה".

 

בתחילת השבוע החליט בית המשפט להאריך מעצרו של פישר פעם נוספת, החלטה עליה ערער לבית המשפט המחוזי בירושלים ונדחה. "מחומר החקירה עולה שיש מספר פרשות הדרושות בדיקה בהן חשוד פישר ויש עוד מספר רב של אנשים מעורבים, רובם אנשי משטרה", כך לפי החלטת המחוזי.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x