$
משפט

המחוזי דחה את הערעור של עו"ד רונאל פישר והורה על המשך מעצרו

השופט: "מחומר החקירה עולה שיש מספר פרשות הדרושות בדיקה בהן חשוד פישר ויש עוד מספר רב של אנשים מעורבים, רובם אנשי משטרה". מעצרו של פישר הוארך אתמול עד יום שישי

זוהר שחר לוי 15:4508.07.14

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (ג') את הערעור שהגיש עו"ד רונאל פישר והורה על המשך מעצרו.

 

 

"מחומר החקירה עולה שיש מספר פרשות הדרושות בדיקה בהן חשוד פישר ויש עוד מספר רב של אנשים מעורבים, רובם אנשי משטרה, שיש לגבות מהם עדות או לחקור אותם ולכן יש הצדקה להמשך המעצר", נימק השופט משה בר-עם את החלטתו.

 

פישר, החשוד בעבירות של תיווך בשוחד, שיבוש חקירה ושיבוש הליכי משפט, ערער על החלטת בית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו ב-5 ימים נוספים, עד ליום שישי. לדברי פרקליטתו ושותפתו למשרד, עו"ד רות דוד בלום, ניתן לשחרר את פישר למעצר בית בתנאים מגבילים ואין צורך להחזיקו במעצר.

 

עו"ד רונאל פישר בעת הארכת מעצרו אתמול עו"ד רונאל פישר בעת הארכת מעצרו אתמול צילום: אוהד צויגנברג

 

בהחלטה שניתנה אתמול (ב'), כתבה שופטת השלום בירושלים, חגית מאק קלמנוביץ', כי מחומרי החקירה שהוצגו בפניה מצביעים על כך שיש "התפתחויות ניכרות בחקירה" והאריכה את מעצרו ב-5 ימים נוספים.

 

"מלבד הפרשה המקורית שנידונה בהארכת המעצר הקודמת", ציינה השופטת, "קיים חשד למספר פרשיות נוספות שבהן מתעורר חשד לעבירות שוחד או עבירות דומות". עוד צוין בהחלטה, כי רבים מהמעורבים טרם נחקרו ולא נתנו גרסה ראשונית ועל כן קיים חשש ברור לשיבוש הליכים אם ישוחרר פישר.

 

במקביל, חוקרי מח"ש שחררו אמש קצין משטרה בכיר למעצר בית. הקצין, נחקר אתמול במשך שעות במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה תחת אזהרה בחשד למעורבות בפרשה בה נעצר עו"ד פישר. הוא שוחרר למעצר בית למשך חמישה ימים.

 

סנגורו של קצין המשטרה, עו"ד עופר ברטל ממשרד ברטל כהן, אמר היום: "הקצין נחקר, השיב בפירוט לכל השאלות והתרשמנו שיש לו תשובות טובות מאוד לכולן. אין לו כל קשר למעשים לא נאותים שנעשו על ידי כל אדם אחר – אם נעשו כאלה. ככל שקשור אליו, לא נעשו על ידו כל עבירות והוא ימשיך לסייע למח"ש בחקירתה ככל שיידרש על מנת שינוקה מכל חשד במהירות אפשרית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x