$
משפט

תמלילי ההקלטות של חסן ופישר: "אני צריך להעביר את הכסף למשטרה - ודחוף"

כך לפי החשד, אמר עו"ד רונאל פישר ליו"ר ועד נמל אשדוד המושעה אלון חסן. במקרה אחר אמר לו "אם הדברים יתגלו שנינו נשב בכלא". פישר חשוד בתיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט וחקירה

זוהר שחר לוי ותומר גנון 20:2206.07.14

"אני צריך כסף למשטרה כדי להעביר להם אותו - ודחוף", כך, לפי החשד, אמר עו"ד רונאל פישר ליו"ר ועד נמל אשדוד המושעה אלון חסן. במקרה אחר אמר לו "אם הדברים יתגלו שנינו נשב בכלא". מחר (ב') ידון בית משפט השלום בירושלים בבקשת מח"ש להאריך את מעצרו בשנית.  

דבריו של עו"ד פישר, שהיום (א') הותר לפרסום כי הוא חשוד בתיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט וחקירה, הוקלטו ותועדו על ידי חסן ונמסרו לידי מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) שבמשרד המשפטים.

 

פישר נעצר ביום ה' האחרון לאחר שנפגש עם חסן ליד מקום עבודתו וקיבל ממנו, לכאורה, תיק ובו 150 אלף דולר. מדובר בכסף שניתן לחסן מחוקרי מח"ש לצורך ביצוע העסקה. עם העברת התיק ולאחר שפישר קיבל לידיו את הכסף, קפצו חוקרי מח"ש ממקום מסתור ועצרו את עורך הדין המוכר.

  

המפגש המפליל בין פישר לבין חסן היה נקודת השיא במה שהתחיל כשבועיים לפני כן. חסן, שכזכור נעצר לפני כחודש וחצי כחשוד מרכזי בפרשת השחיתות בנמל אשדוד, הגיע לרשויות וטען כי "רונאל פישר אמר לי שיסגרו לי את התיקים נגדי תמורת 150 אלף דולר".

 

אלון חסן ועו"ד רונאל פישר אלון חסן ועו"ד רונאל פישר

 

פישר, הוסיף חסן, שייצג אותו בעבר בהליך אזרחי מול נמל אשדוד, ניסה לגייס אותו חזרה כלקוח. הדרך "לקנות" את חסן, כך זה טען בפני החוקרים, היה כי יסייע לו בסגירת תיקי החקירה שעניינם נמל אשדוד. עוד סיפר חסן כי בניסיון למכור לו את שירותיו, סיפר לו פישר על חקירות המתנהלות נגדו ועל מעצרים צפויים.

  

חוקרי מח"ש שביקשו הוכחות – גם קיבלו אותם. חסן העביר לידיהם הקלטות המתעדות לכאורה את השיחות בינו לבין עורך הדין ומכאן החלה חקירה סמויה תחת צו איסור פרסום גורף. ההקלטות האלו, מהוות כאמור רק חלק מהראיות לכאורה נגד הפרקליט, כשהחותמת הסופית הייתה המפגש בין השניים שתועד על ידי החוקרים. הכסף שהעביר חסן לעו"ד פישר היה למעשה כסף שקיבל מהחוקרים.

 

לפי חוקרי מח"ש, כפי שעולה מההקלטות שביצע חסן, אמר לו באחת ההזדמנויות פישר כי "אם הדברים יתגלו שנינו נשב בכלא", דבר המפריך את גרסתו של פישר כאילו לכאורה מדובר בשכר טרחה ולא בשוחד.

 

"רציתי שתרגיע את האישה ואת הילדים לפני המעצר שלך"

 

"כל השיחות איתו חד וחלק זה 'אני צריך כסף למשטרה כדי להעביר להם אותו ודחוף'. זה מה שהוא אומר", טען נציג מח"ש, רנ"ג שלום עמר בפני בית המשפט. עמר אף סיפר כיצד פישר התקשר לחסן לפני שהוא נעצר כדי להודיע לו שהוא צפוי להיעצר. פישר, לפי ההקלטה, נשמע אומר לחסן שהוא רצה להתקשר אליו הוא אומר לו "תגיע לאולפני הרצליה ואח"כ מבטל את הפגישה ואחר כך אומר לו – אתה יודע למה הזמנתי אותך לפני? כי רציתי שתרגיע את האישה ואת הילדים לפני המעצר שלך". אחרי שחרורו של חסן, כך לפי מח"ש, פישר שוחח עמו שוב ואמר לו "רציתי אז להזהיר אותך שאתה עומד להיעצר".

 

במקרה נוסף, לפי החשד, חסן הודיע לפישר כי הבת שלו זומנה לחקירה. פישר ענה לו בתגובה "תמתין" ולאחר מכן, כך חושדים החוקרים, שוחח עם גורם שמקורב למשטרה, חזר אליו ואמר לו "הכל בסדר, תרגע".

 

אם לא די בכך, לפי גרסתו של חסן ולטענת החוקרים, חצי שנה בטרם נעצר חסן, פנה אליו פישר ואמר לו "תשמע יש נגדך חקירה במשטרה – אפשר לסגור זאת במיליון דולר". לפי מח"ש בחומר שנאסף במהלך החקירה יש אישור מפישר לכך.

 

האם ישנם מקרים נוספים בהם היה קשור עו"ד פישר שיכולים לקשור אותו למעשי שוחד? במח"ש בודקים האם מדובר בדפוס חוזר. הבדיקות הללו נמשכות גם עתה, בין היתר על רקע קשריו החזקים של עו"ד פישר עם המשטרה ובהתחשב בכך שבין לקוחותיו ניתן למנות את מפקד יאח"ה, אפרים ברכה ואת מפקד מחוז מרכז, ברונו שטיין.

 

"אני יכול לומר", אמר נציג מח"ש לבית המשפט במהלך הדיון בהארכת המעצר, "שאני לא רוצה לחשוף את חומר החקירה. הוא בפני בית המשפט. יש המון דברים שאמר פישר, מהם עולים חשדות לכאורה שלא רק שיבש אלא יכול לשבש בעתיד ושיש לו קשרים מאוד חזקים והוא יעשה זאת לא באופן חוקי אלא באופן של תשלום שוחד".

 

לפי מח"ש, במסגרת החקירה ישנם גורמים רבים נוספים שיש צורך לחקור, וככל הנראה גם לבדוק, בין השאר, גם את כל החקירות שבהן ייצג פישר בתקופה האחרונה, בין השנה פרשת הלבנת ההון בחברה הציבורית ב.יאיר, שם ייצג את אחד מבעלי השליטה שנעצר, יאיר ביטון. "זה מורכב וזה קשור למשטרה ולאנשים שקשורים אליו ולחומר שקיים ברשותנו", אמר נציג מח"ש.

  

מנגד, טוענת באת כוחו ושותפתו למשרד של פישר, עו"ד רות דוד בלום כי אין המדובר בשוחד אלא דווקא בשכר טרחה לגיטימי. "למעשה מה שיש להם זה ראיות על כך שפישר ביקש אולי בצורה קצת בוטה את שכר טרחתו ממי שהקפיד לא לשלם לו ונזקק לשירותיו ושהמשיב ייצג את משפחתו וזה שכ"ט על עבודה שהוא השקיע עד כה וקיבל שכר בשיקים שחזרו ובחקירות העתידיות והייצוג העתידי שמר חסן יזקק להם אך לא ממשרדנו".

 

אולם הגרסה הזו לא הספיקה כדי למנוע את המשך מעצרו של פישר. "אני סבורה שקיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לו", קבעה שופטת השלום בירושלים חגית מאק קלמנוביץ והורתה על המשך מעצרו למשך חמישה ימים. "עיינתי בחומר החקירה שהוצג ופעולות החקירה הדרושות. קיימת הודעה ברורה ומפורטת של מר אלון חסן המקימה חשד סביר ואף למעלה מכך בנוגע למעשים הנטענים. ההודעה נתמכת במסמכים נוספים וקיימת להם תמיכה מסוימת ממקור שאינו קשור לאלון חסן ושאיננו בשליטתו ונראה שאף אינו מוכר לו. על פי המסמכים שהוגשו, נראה שמדובר במערכת יחסים שאינה בגדר ייעוץ משפטי מקובל וקיימים פרטים התומכים בכך שפישר היה מודע למהלכים בחקירה מעבר למה שמתיישב במסגרת ייעוץ רגיל".

 

לצד מעצרו של פישר, ובמסגרת החקירה, שוחררה למעצר בית בעלת תפקיד בארגון שוטרים. במח"ש עלה החשד כי היא זו שתיווכה בין פישר לשוטרים לצורך ביצוע השוחד, וכעת בודקים חשד זה.

  

תגובה מטעם משרד עוה"ד רונאל פישר, בלום דוד ושות': "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחותהמשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו. המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי, נלחם הוא והופך כל אבן, ומעלה כל טענה, מבלי לחשוש מדבר.גם כעת דבר לא ימנע ממשרדנו להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה כל הדרוש לבירור הדברים במהרה, ומשכך, אנו משוכנים כי הסיפור יחלוף בלא כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x