שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

השופט כבוב לא מבזבז זמן: הקראת כתב האישום בעניינו של נוחי דנקנר - ב-13 ביולי

בכך מבהיר ומאותת השופט לצדדים כי בכוונתו להזדרז בשמיעת התיק בפרשת הרצת מניות אי.די.בי. ואין בכוונתו ל"מרוח" את הדיונים בתיק על פני תקופה ארוכה

זוהר שחר לוי ותומר גנון 14:0601.07.14

הקראת כתב האישום, שהוגש אתמול (ב') נגד נוחי דנקנר, איתי שטרום ואי.די.בי אחזקות, תישמע בעוד כשבועיים, ב-13.7, כך קבע שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, חאלד כבוב, השופט שידון בתיק.

 

 

בכך, מבהיר ומאותת השופט כבוב לצדדים כי בכוונתו להזדרז בשמיעת התיק בפרשת הרצת מניות אי.די.בי. ואין בכוונתו ל"מרוח" את הדיונים בתיק על פני תקופה ארוכה. לפי החלטת השופט כבוב, הדיון הראשון בתיק, הקראת כתב האישום, יתקיים רק יומיים לפני תחילת פגרת הקיץ בבתי המשפט.

 

אתמול הגישה מחלקת ניירות ערך בפרקליטות את כתב האישום בת"א נגד דנקנר בגין הרצת מניות אי.די.בי אחזקות. דנקנר מואשם בעבירות חמורות על חוק ניירות ערך – תרמית מניות, הכנסת פרט מטעה בתשקיף והפרת חובת דיווח. עבירות שהעונש המקסימילי על כל אחת מהן הוא 5 שנות מאסר. כן הוא מואשם בעבירה על סעיף בחוק איסור הלבנת הון - עשיית פעולה ברכוש אסור – שהעונש עליה הוא 7 שנות מאסר. לצידו של דנקנר נאשמים גם איתי שטרום, בעלי חברת ISP, וחברת אי.די.בי אחזקות.

 

האישום המרכזי בפרשה עוסק בהנפקת מניות של אי.די.בי אחזקות שבה גויסו מהציבור 342 מיליון שקל בפברואר 2012. על פי כתב האישום דנקנר שחשש מכישלון ההנפקה, רקם תוכנית תרמתית להריץ את מניית אי.די.בי אחזקות. זאת כדי לתמוך בשער גבוה למניה בהנפקה ובכך לסייע לאי.די.בי לגייס יותר כסף מהציבור. אישומים הוגשו גם נגד אי.די.בי אחזקות, שדנקנר כיהן באותה תקופה כיו"ר הדירקטוריון שלה.

 

על פי כתב האישום הרצת המניות בוצעה באמצעות שורה של עסקאות מתאומות שביצעו איתי שטרום, בעלי חברת ISP, והברוקר שחתם על הסכם עד מדינה, עדי שלג, דרך חשבונות שלהם ושל קרוביהם. שטרום מואשם בנוסף לעבירות שמיוחסות לדנקנר, גם בעבירה של הדחה בחקירה על כך שניסה לכאורה למנוע משלג לחשוף את התרמית.

 

את מחלקת ניירות ערך בפרקליטות ייצגו עוה"ד חנה קורין ועמית בכר. את דנקנר מייצג עו"ד גיורא אדרת. את שטרום מייצגות עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג. את אי.די.בי ייצג עו"ד משה ישראל.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x