$
משפט

מהולילנד למנופים: השופט רוזן ידון בתיק הרצת המניות של ג'קי בן זקן

דוד רוזן ינהל את תיק מנופים פיננסים, שבו נאשמים איש העסקים ופעילי שוק ההון, איתן אלדר וצביקה קולנברנר, בהרצת מניות. זאת לאחר שהשופט חאלד כבוב פסל את עצמו מלדון בו, משום שהמשרד שבו עובדת בתו מייצג את אחד הנאשמים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 16:1226.06.14

השופט דוד רוזן, שעבודתו בתיק הולילנד הסתיימה בשבוע שעבר, ינהל את תיק מנופים פיננסים, שבו נאשמים איש העסקים ג'קי בן זקן, ופעילי שוק ההון איתן אלדר וצביקה קולנברנר, בהרצת מניות. כך הודיעה היום (ה') נשיאת המחוזי בתל אביב, דבורה ברילנר. בתיק זה נערך בעבר גישור פלילי בין המעורבים לפרקליטות בפני השופט גלעד נויטל. הגישור כשל לאחר שהפרקליטות התעקשה על מאסרים בפועל למעורבים. הקראת כתב האישום נקבעה ל-6 ביולי.

לאחר כישלון הגישור התיק חזר לשופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, המתמחה בעבירות של ניירות ערך, אולם הוא פסל את עצמו מלדון בתיק. על פי הערכות הסיבה לכך היא שבתו מרים היא עורכת הדין שעובדת במשרד גולדפרב זליגמן המייצג את קולנברנר.

 

ג'קי בן זקן. הליך הגישור עם הפרקליטות כשל לאחר שהתעקשה על מאסר בפועל ג'קי בן זקן. הליך הגישור עם הפרקליטות כשל לאחר שהתעקשה על מאסר בפועל צילום: עוז מועלם

 

לאחר שכבוב הודיע על פסילתו כבר לפני שלושה חודשים הועבר התיק לברילנר, על מנת שתנתב את התיק לשופט אחר. אלא שהפסילה יצרה קושי במחלקה הכלכלית, שבה שתי שופטות נוספות מלבדו כבוב - רות רונן ודניה קרת מאיר. זאת משום שעל פי חוק, תיק ניירות ערך צריכים להישמע בפני אחד משופטי המחלקה, אולם הן רונן והן קרת מאיר אינן דנות בתיקים פליליים. כאמור, ברילנר החליטה להעביר את התיק לרוזן, שסיים בשבוע שעבר את תיק הולילנד עם מתן גזר הדין של אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר.

 

לרוזן יש היסטוריה של ניהול תיקים פליליים גדולים בתחום העבירות על טוהר המידות בשירות הציבורי ובתחום הכלכלי, מלבד תיק הולילנד שבו הרשיע את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בקבלת שוחד. כך למשל הוא הרשיע את ראש מחלקת חקירות שטח ומודיעין לשעבר ברשות המסים, דוד ואנונו, בקבלת שוחד, וזיכה את השרים לשעבר יעקב נאמן ואביגדור קהלני מעבירות של מסירת תצהיר כוזב ומרמה, בהתאמה. בתחום הכלכלי הוא שלח את אלי רייפמן לארבע  שנות מאסר על זיוף ומרמה, ואת אריק קליין, ממציא "מדבקת הפלא", לשבע שנות מאסר על עבירות מרמה. את בן זקן מייצגים עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס; את איתן אלדר מייצגים עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר; את קולנברנר מייצג עו"ד אילן סופר; את מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) מייצגים אמיר טבנקין ואלה בינשתי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x