$
משפט

נבדק החשד שפואד סייע לנניקשוילי לקבל רישיון לתחנת הכוח בבאר טוביה

בתקופה בה קיבלה חברת IPM שבשליטת נניקשווילי את הרישיון לתחנת הכוח, היה פואד שר התמ״ת ולא היה אחראי ישיר לעניין תחנת הכוח. אבל שנה קודם לכן הוא היה שר התשתיות, המשרד שאחראי על הקמת תחנות כוח

תומר גנון, רוני זינגר וזהר שחר לוי 06:4725.06.14

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקים את הדרך שבה קיבלה חברת IPM שבבעלות איש העסקים אברהם נניקשוילי את הרישיון להפעלת תחנת הכוח בבאר טוביה. הבדיקה נעשית כחלק מחקירת המשטרה בפרשת ח״כ בנימין (פואד) בן־אליעזר. מאז שנפתחה החקירה מבקשים החוקרים לגלות אם בן־אליעזר סייע לנניקשוילי בתמורה להלוואות שקיבל ממנו.

בנימין בן אליעזר בנימין בן אליעזר צילום: אלכס קולומויסקי

 

במרץ 2010 נתנה רשות החשמל לחברת IPM רישיון להקמת תחנת כוח פרטית בבאר טוביה. באותה תקופה בן־אליעזר כיהן כשר התמ״ת ולא היה אחראי ישיר לעניין תחנת הכוח, אבל שנה קודם לכן הוא שימש כשר התשתיות שאחראי להקמת תחנות כוח.

 

הבוקר צפוי להגיע בן־אליעזר, המיוצג על ידי עורכי הדין נבות תל־צור וטל שפירא, לחקירה נוספת במשטרה, שבה הוא צפוי להישאל על פרטים חדשים שהגיעו לידי החוקרים. בין היתר מדובר בעסקאות נדל״ן בנס ציונה ובעסקי גז שבהם היו מעורבים לכאורה בן־אליעזר ובנו יריב.

 

גורמים בסביבת בן־אליעזר מסרו כי אין לו קשר לדברים וכי מדובר בסיפור מופרך. עו"ד נתי שמחוני המייצג את נניקשוילי, מסר בתגובה: "נניקשוילי סמוך ובטוח כי לאחר שתבדוק ותחקור המשטרה, תתברר האמת ולפיה לא דבק בו רבב כלשהו״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x