שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

6 שנות מאסר לאורי לופוליאנסקי בפרשת הולילנד

השופט דוד רוזן אמר כי הוא נוטה להקל בעונשו של ראש העיר ירושלים לשעבר, שחולה בסרטן, אבל גזר עליו עונש זהה לזה של קודמו בתפקיד, אהוד אולמרט. סנגוריו: מאסר יוביל לסכנת חיים

נעמה כהן פרידמן, ynet 09:0619.06.14

הוא אמר כי נוטה להקל בעונשו - אך גזר עליו שש שנים בכלא: חודש ושבוע אחרי ששופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר שש שנות מאסר על אהוד אולמרט בפרשת הולילנד, החליט אותו שופט לגזור עונש זהה גם על יורשו של אולמרט בראשות עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, לאחר שהרשיע אותו בלקיחת שוחד.

 

 

 

לופוליאנסקי, שחולה בסרטן, אושפז בתחילת החודש בבית החולים הדסה עין כרם בבירה ולכן השופט רוזן דחה את הכרעת הדין להיום. כבר בשלב הטיעונים לעונש פנה השופט לנציגי התביעה והודיע להם כי הוא נוטה להקל בעונשו של לופוליאנסקי וציין כי הוא שוקל לא לשלוח אותו לכלא. רוזן הסביר אז כי יש להתחשב במצבם הבריאותי של השניים ובכך שלא נטלו שוחד לכיסם הפרטי. 

 

 צילום: שאול גולן

 

במהלך הדיון בתחילת החודש ציין התובע כי אין מניעה לשלוח את לופוליאנסקי לכלא. לדבריו, "אין מניעה ממאסרו בשב"ס. יש תנאים ההולמים את מצבו הרפואי. אסירים במצבו נמצאים בקרבת בית החולים אסף הרופא. הוא יקבל את הטיפול הרפואי וצרכיו ימולאו.

 

יש אסירים נוספים שסובלים מסרטן ומקבלים טיפול לפי הצורך. לקחנו גם את השיקולים הנוספים נוכח התרומה שלו לקהילה ולכן נבקש את החלק התחתון של הענישה".

 

סנגוריו של לופוליאנסקי, עורכי הדין עמוס ון אמדן ושלומית הראל-שוורץ, אמרו בדיון כי חוות הדעת הרפואיות הן מסמכים ביורוקרטים וחסרים. לטענתם, מאסר בפועל יוביל לסכנת חיים.

 

בחודש שעבר גזר השופט רוזן את עונשיהם של שאר המורשעים בפרשה: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נידון לשש שנות מאסר, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן נשלחה בהסדר טיעון ל-11 חודשי מאסר, על מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית נגזרו שבע שנות מאסר ועל מאיר רבין, עוזרו האישי של עד המדינה בפרשה, נגזרו חמש שנות מאסר. כמו כן נגזרו מאסרים של שלוש שנים וחצי על סגן ראש העיר לשעבר אליעזר שמחיוף ועל איש העסקים הלל צ'רני, ומאסרים של שלוש שנים על אנשי העסקים דני דנקנר ואביגדור קלנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x