שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

נניקשוילי הודה כי העביר מאות אלפי שקלים לבן של בן-אליעזר

גורם המעורב בחקירה אומר כי יש סבירות גבוהה שייבדק הקשר בין השותפים של נניקשוילי וחבר הכנסת. במשטרה מנסים לברר אם נניקשוילי נהנה מתמורה כלשהי לאחר שהעניק לבן־אליעזר הלוואה של 400 אלף דולר

רוני זינגר, זוהר שחר לוי ותומר גנון 06:4911.06.14

"יש סבירות גבוהה שהקשר של פואד ונניקשוילי לא מסתיים רק בין השניים. יש אפשרות שייבחן גם הקשר של פואד מול החבורה שמקיפה את נניקשוילי". כך אמר ל"כלכליסט" גורם המעורב בחקירתם של ח"כ בנימין בן־אליעזר ואיש העסקים אברהם נניקשוילי, מבעלי השליטה בחברת חיפושי הנפט והגז שמן (11%) ובחברת הנדל"ן מנופים (23%). הגורם התייחס לניסיון של המשטרה ורשות המסים לגלות מאין הגיעו כ־600 אלף דולר לכספת של בן־אליעזר בבנק דיסקונט וכן כ־300 אלף דולר שהומרו בסוכנות מט"ח.

נניקשוילי נחקר השבוע פעמיים באזהרה על כך שהעביר 400 אלף דולר לבן־אליעזר ב־2012, לטענתו כהלוואה לרכישת פנטהאוז ביפו. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בוחנים אם בן־אליעזר נתן תמורה כלשהי לנניקשוילי כנגד הכספים שקיבל לכאורה לא כדין ולא הצהיר עליהם.

המשטרה בודקת גם העברה של מאות אלפי שקלים מנניקשוילי לבנו של בן־אליעזר, יריב, עבור פתיחת מספר בתי עסק.

 

בן־אליעזר (מימין) ונניקשוילי. חבר הכנסת צפוי להיחקר היום שוב בן־אליעזר (מימין) ונניקשוילי. חבר הכנסת צפוי להיחקר היום שוב צילום: יריב כץ

 

נניקשוילי הודה בהעברה ובמרכז הבדיקה עומדים ארבעה בתי עסק שהיו בבעלותו של יריב בן־אליעזר בהרצליה: בית קפה וסניף רשת סושי שנמצאים בקניון ארנה (שבבעלות חברת מנופים פיננסים של נניקשוילי) וסניף סושי נוסף של רשת הסושי בקניון שבעת הכוכבים. בית הקפה היה בבעלות יריב בן־אליעזר במשך 3 חודשים בלבד וסניפי הסושי נמכרו. יריב בן־אליעזר נחקר בעניין זה ומסר את גרסתו וטרם נקבעה לו חקירה נוספת. הבוקר צפוי להגיע ח"כ בן־אליעזר להמשך חקירה שתואמה עם באי כוחו. גורמים בסביבת משפחת בן־אליעזר אמרו "לא היו דברים מעולם, מדובר בטענות מופרכות ומשוללות כל יסוד".

 

השותף העסקי המוכר ביותר של נניקשוילי הוא ג'קי בן זקן, שותפו כיום לשליטה בחברת שמן ובעבר לחברת מנופים. על פי מבקר המדינה, בן זקן תרם לבן־אליעזר כחוק 35 אלף שקל בפריימריז של מפלגת העבודה ב־2005 ועוד 10,000 שקל בפריימריז ב־2008. שותף עסקי נוסף הוא איש העסקים השוויצרי מרכוס וובר, שמחזיק במנופים באמצעות חברת ASTC הסינגפורית שבשליטתו. רו"ח מוטי פרידמן, יו"ר חברת החשמל לשעבר ומנכ"ל מנופים לשעבר, מחזיק ב־10% מטריפל אם, חברת השקעות בתחום התשתית והאנרגיה שבה שולט נניקשוילי (80%). בחברה מכהנים כדירקטורים יו"ר רשות ני"ע לשעבר משה טרי ומנכ"ל מנופים לשעבר דני וקנין.

 

לא ניתן היה להשיג את התייחסותם של פרידמן, וקנין וטרי. מלשכתו של ח"כ בן־אליעזר נמסר "מבלי להתייחס לשמות המוזכרים, כלל התרומות שקיבל ח"כ בן־אליעזר במהלך השנים התבצעו בהתאם לחוק ודווחו על פי הנוהל למבקר המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x