שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נניקשווילי שוב בחקירה: "הלוויתי לבן־אליעזר כחבר"

אברהם נניקשווילי נחקר שוב בנוגע ל־400 אלף דולר שנתן כהלוואה לבנימין בן־אליעזר. לפי החשד, הכסף ניתן בתמורה לסיוע בהליך משפטי. במקביל מצאה המשטרה 600 אלף דולר בכספת בבעלות בן־אליעזר. לטענתו הכספים דווחו

זוהר שחר לוי, תומר גנון ורוני זינגר 22:3309.06.14

איש העסקים אברהם נניקשווילי נחקר הערב (ב') פעם נוספת במשרדי יחידת להב 433 בניסיון לברר מה עומד בבסיס ההלוואה בגובה 400 אלף דולר שנתן לבנימין (פואד) בן־אליעזר ב־2012. המשטרה חושדת שתמורת ההלוואה קיבל בן־אליעזר שוחד, טובת הנאה או כספים שלא כדין. מצדו של בן־אליעזר נטען כי ההלוואה דווחה כדין. אחד החשדות הוא כי בן־אליעזר סייע לנניקשווילי בתמורה לכספים במסגרת הליך משפטי חסוי. בחקירתו הכחיש איש העסקים כי קיבל טובת הנאה כלשהי מבן־אליעזר. נניקשווילי סיפר כי מדובר בהלוואה שהיא "עזרה לחבר", כי מדובר בחבר קרוב וכי אין מדובר בשוחד.

נניקשווילי, מבעלי השליטה בחברות שמן ומנופים הציבוריות, נחקר כבר ביום שישי האחרון בנוגע להלוואה. עוד קודם לכן נחקר נניקשווילי במסגרת פרשת השחיתות בנמל אשדוד, וחלק מהמידע בה שימש את החוקרים לצורך חקירת פרשת בן־אליעזר.

 

מימין: בנימין בן אליעזר ואברהם נניקשווילי. מכחישים כי ניתנה טובת הנאה מימין: בנימין בן אליעזר ואברהם נניקשווילי. מכחישים כי ניתנה טובת הנאה צילום: יריב כץ

 

"גל הדלפות חסר תקדים"

 

היום גם פרצו חוקרי יאח"ה לכספת שהחזיק בן־אליעזר בסניף בנק דיסקונט בירושלים, ומצאו בה כ־600 אלף דולר במזומן. לפי החשד, הכסף הוסתר מהרשויות ובן־אליעזר מסר גרסה שקרית בחקירתו כשלא דיווח עליו. במרכזה של החקירה נגד בן־אליעזר נמצאות פעולות שביצע בחשבונותיו בשנים האחרונות. אחד הנושאים שהחוקרים מנסים לברר הוא כיצד מימן בן־אליעזר דירת פאר שרכש ביפו. כן נבדקת העברת מאות אלפי שקלים שהגיעו לבן־אליעזר מקרוב משפחתו.

 

מקורבים לבן־אליעזר מדגישים כי על הכספים שבכספת דיווח חבר הכנסת כבר בחקירתו ביום שישי, וכי בינתיים טרם תואם מועד חקירה נוסף בעניינו שבו הוא יוכל להתייחס לחשדות בנוגע לכספת וחשדות אחרים שעלו בימים האחרונים.

 

סנגורו של בן־אליעזר, עו"ד נבות תל־צור, שיגר היום מכתב לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה ובו הוא תוקף את התנהלות המשטרה: "ב־24 השעות האחרונות אנו עדים לגל חסר תקדים של הדלפות מתוך החקירה, רובן ככולן שקריות ומגמתיות", כותב עורך הדין. "אם מסע ההכפשה וההדלפות לא ייפסקו לאלתר, ייאלץ מר בן־אליעזר לשקול את המשך דרכו בחקירה זו", סיכם תל־צור.

 

מבן־אליעזר נמסר: "לכל שקל שיש לבן־אליעזר ולכל שקל שהופנה לקניית הדירה יש כתובת, והוא ממוסמך ושקוף".

 

מעוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס, המייצגים את נניקשווילי, נמסר: ״מר נניקשווילי נחקר, שיתף פעולה עם חוקריו וכפר מכל וכל בדבר מתן כספים שלא כחוק למר בן־אליעזר״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x