שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

סנגורו של בן אליעזר: "המשטרה יצאה במסע הכפשות, יש להפסיקו לאלתר"

במכתב ששיגר לראש יאח"ה ולוינשטיין, כתב עו"ד נבות תל צור כי "הדברים הגיעו לשיא חדש בהדלפה מכוונת על 'פשיטה משטרתית' על כספת סודית של פואד, אלא שהביקור בכספת היה ביקור מתוכנן שתואם עמי מראש"

זוהר שחר לוי 15:2209.06.14

סנגורו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, עו"ד נבות תל-צור, שיגר היום (ב') מכתב חריף לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) ובו הוא תוקף את התנהלות המשטרה: "ב-24 השעות האחרונות אנו עדים לגל חסר מימדים של הדלפות מתוך החקירה, כאשר מידי שעה מתפרסמים פרטים חדשים לגבי החשגות ולגבי ממצאים שעולים מהחקירה, רובם ככולם שקריים ומגמתיים".  

במכתב שנשלח גם ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין ולראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב מני יצחקי, קורא תל-צור למשטרה להפסיק את "מסע ההכפשה" ואת "ההדלפות החמורות", כלשונו.

 

"מר בן אליעזר", כותב הסנגור, "העמיד עצמו לרשות החקירה, על אף ההתראה הקצרה וחרף העיתוי התמוה בו נפתחה החקירה, אך רצונו הטוב ואמונתו בהגינות החקירה נתקלים פעם אחר פעם במסע הכפשה שהולך וגובר, כל זאת בשעה ששאלות רבות בנושאים שהודלפו לתקשורת, טרם הוצגו בפניו וממילא טרם ניתנה לו ההזמנות להסבירם".

 

תל-צור, מתייחס במכתבו לפרסומים אודות "פשיטה משטרתית" על כספת סודית של בן אליעזר שהוחזקה בבנק בירושלים, בה נמצאו כ-600 אלף דולר במזומן. לפי המשטרה, בן אליעזר לא דיווח על קיומה של הכספת הזו, אולם לפי גרסתו של חבר הכנסת הוא דיווח על קיומה.

 

וכך כותב על כך עו"ד תל-צור במכתבו: "הדברים הגיעו לשיא חדש בהדלפה מכוונת על 'פשיטה משטרתית' על כספת סודית של פואד בן אליעזר בירושלים. מדובר במעשה שלא יעשה שכן הביקור בכספת היה ביקור מתוכנן, אשר עמי תואם מראש, וזאת בהמשך לדיווח יזום על תוכן הכספת שנמסר למשטרה בעל-פה ובכתב כבר אמש".

 

עו"ד נבות תל צור עו"ד נבות תל צור צילום: עמית שעל

 

"מר בן אליעזר הודיע כי הוא לא ייגרר לנהל את החקירה בתקשורת", נאמר עוד במכתב, "וכי את מלוא התשובות ימסור אך ורק בחקירתו ולא באתרי האינטרנט השונים. עם זאת, במידה ומסע ההכפשה האמור וההדלפות החמורות לא ייפסקו לאלתר, יאלץ מר בן אליעזר לשקול את המשך דרכו בחקירה זו. מצאנו לנכון לפנות אליך כבר עתה, על מנת להביא בפניך את תחושתו הקשה של מרשנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x