$
משפט

"קובי פרץ צעק והשתולל כשפתחנו את הכספת, אמר שיהיה פה רצח"

כך לפי דרור דניאל, מנהל מחלקת חקירות במס הכנסה בפתיחת שלב ההוכחות במשפטו של הזמר הנאשם בעבירות מס ואיומים. דניאל: "כשהסתבר שהכסף אמור להילקח לטובת רשות המסים, הוא יצא בפרץ עצבים, צעק, איים, הטיח את הכספת, מעמד לא מכובד בלשון המעטה"

זוהר שחר לוי 19:4308.06.14
שלב ההוכחות במשפטו של הזמר קובי פרץ, הנאשם בעבירות מס ואיומים, נפתח היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב. "הוא טען שיש בכספת קלטות אינטימיות שלו וקצת כסף כשפתחנו אותה הוא צעק והשתולל, התחיל להתעצבן, לקלל, אמר שיהיה פה רצח", העיד מי שחקר את הזמר מטעם מס הכנסה.

 

למרות פנייתו של פרץ לבג"ץ בדרישה לבטל את הסכם עד המדינה עם אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש, נפתח היום שלב ההוכחות במשפטו של הזמר. כך, לפי החלטת שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי ובניגוד לבקשת בא כוחו של הזמר, עו"ד דורון ברזילי לדחות את הדיון.

 

קובי פרץ קובי פרץ צילום: מיכאל קרמר

 

עד התביעה הראשון במשפטו, דרור דניאל, מנהל מחלקת חקירות בנציבות מס הכנסה. דניאל, שימש בזמן חקירת התיק נגד פרץ כרכז חוליית חקירות בירושלים ופיקח על החקירה "מהתחלה ועד הסוף".

 

לפי החוקר, במהלך החיפוש בביתו של פרץ, במרץ 2010, נשאל הזמר "שאלות סטדנרטיות לגבי המצאות של כספת, זכות לפתיחה בארץ ובחו"ל, כספות על שם בנות הזוג ובני המשפחה ונענינו בשלילה, הנאשם חתם על ההצהרה הזאת".

 

אולם, לדברי העד, בתום החיפוש בביתו של פרץ, כשבחן את המסמכים שנתפסו בבית הוא נתקל בתעוד ביטוח לכספת בבנק. "זו בעצם הפעם הראשוונה שהבנתי שיש כאן עסק עם כספת שלא ידועה לנו. עשיתי בירור טלפוני והבנתי שיש כספת בבנק דיסקונט ברחוב הרצל".

 

לפי עדותו, החוקר פנה שוב לנאשם ושאל אותו לגבי הכספת ו"הוא הצהיר שאין שם כספת, אז אמרתי לו שאני יודע שיש לו כספת ושיביא את המפתחות וכך נחסוך זמן. הוא אמר שאין לו שום דבר, שזה שטויות. לאחר שהתעקשתי הוא אמר שזה של אמו ואין לו קשר לזה ובכל אופן, נסענו לכיוון הבנק ולא לכיוון משרד החקירות".

 

"מה הנאשם אמר לך לגבי תכולת הכספת?", שאלה נציגת הפרקליטות, עו"ד הילה גבאי, ודניאל השיב: "זה היה תוך כדי נסיעה, שאלתי מה יש שם והוא טען שיש שם קלטות אינטימיות שלו וקצת כסף".

 

העד המשיך ותיאר כיצד הגיעו לבנק ביחד עם פרץ וכיצד פרצו את הכספת: "במהלך הפריצה עצמה לא הייתי נוכח, מאחר ואי אפשר שתהיה נוכחות מוגדלת של אנשים באותו חדר כספות. אני ורכז המבצעים עמדנו בקשר עין איתם, מאחורי זכוכית שחצצה בינינו והמפקח חיים נמדר ומיכאל זיו ממע"מ והנאשם נכחו בפריצה ובספירה. כשראו את התכולה קראו לי פנימה, כדי לראות מה נתפס וזה היה מול עיניי. עד שקראו לי פנימה עמדתי מעבר לדלת. היא הכילה מטבע זר וישראלי, בסך כולל של כ- 1,300,000 שקל".

 

"פרץ שמר על קור רוח בתחילת ההליך הזה", המשיך החוקר בעדותו, "ולאחר מכן, כשהסתבר שהכסף אמור להילקח לטובת רשות המסים, הוא יצא באיזשהו פרץ עצבים שם, צעקות, איומים, הטיח את הכספת, מעמד לא מכובד בלשון המעטה. זו כספת בגודל של כ- 80X40 לערך, שניתנת להרמה על-ידי אדם והוא הטיח אותה בקיר וברצפה, צעק והשתולל. הוא (פרץ) התחיל להתעצבן, לקלל, אמר שיהיה פה רצח". החוקר דניאל ישיב לשאלות באי כוחו של פרץ במועד אחר.

 

כתב האישום נגד הזמר הוגש בנובמבר האחרון על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) והוא מייחס לו עבירות מס בהיקף של 6 מיליון שקל, בין היתר באמצעות כספת בה שמר במזומן כספים מהופעות שעליהן לא דיווח. כתב האישום ייחס לזמר גם עבירת איומים על אמרגנו יוחאי יעיש כשכתב לו "מי שיפגע בי.. אני אפגע בו כל החיים".

 

פרץ, לפי כתב האישום, בתקופה שבין השנים 2005-009, פעל במרמה ובאופן מתוכנן ושיטתי, בכך שהגיש דוחות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון מדוחות אלה הכנסות בסכום של 5.2 מיליון שקל.

 

כמו כן, נטען כי פרץ הגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של כ-830 אלף שקל נוספים. פרץ מואשם בכך שהסתיר חלק מההכנסות עליהן לא דיווח, בסכום של לפחות 1.4 מיליון שקל, בכספת ששכר, אשר על קיומה ועל תכולתה לא הצהיר בהצהרת הונו, כנדרש.

 

על מנת להסתיר את הכספים שקיבל, נטען בכתב האישום כי פרץ שכר כספת בבנק דיסקונט ושם הפקיד לפחות 1.4 מיליון שקל. בסה"כ, נטען, בתקופה הרלוונטית קיבל פרץ מיעיש קרוב ל-7 מיליון שקל, דיווח על 1.5 מיליון והשמיט את כל יתר ההכנסות מדוחותיו. בגין זאת מואשם פרץ בשורה של עבירות מס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x