$
מיסוי

הוגש כתב אישום נגד הזמר קובי פרץ: עבירות מס ואיומים

בכתב האישום טוענת הפרקליטות כי הזמר ביצע עבירות מס בהיקף של 6 מיליון שקל, בין היתר באמצעות כספת בה שמר במזומן כספים מהופעות שעליהן לא דיווח, ובנוסף איים על אמרגנו יוחאי יעיש כשכתב לו "מי שיפגע בי... אני אפגע בו כל החיים"

ענת רואה 10:1420.11.13
כתב אישום בגין שורה של עבירות מס וכן עבירת איומים הוגש הבוקר (ד') לבית משפט השלום בתל אביב נגד הזמר קובי פרץ. פרץ מואשם בעבירות של השמטת הכנסות מדו"ח, מסירת תרשומת כוזבת ועבירות מס נוספות, לצד איומים על אמרגנו לשעבר, יוחאי יעיש.

כתב האישום הוגש ע"י פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לבית משפט השלום בתל אביב. לפי הנטען בו, בתקופה שבין השנים 2005-2009, פעל פרץ במרמה ובאופן מתוכנן ושיטתי, בכך שהגיש דוחות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון מדוחות אלה הכנסות בסכום של 5.2 מיליון שקל.

 

כמו כן, נטען כי פרץ הגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של כ-830 אלף שקל נוספים. פרץ מואשם בכך שהסתיר חלק מההכנסות עליהן לא דיווח, בסכום של לפחות 1.4 מיליון שקל, בכספת ששכר, אשר על קיומה ועל תכולתה לא הצהיר בהצהרת הונו, כנדרש.

 

משנת 2000 ועד תחילת 2012 שימש כאמרגנו של פרץ יוחאי יעיש. בכתב האישום מפורט כי ההסכם בין השניים קבע שמכלל ההכנסות שיופקו מהופעות חיות, יופחתו תשלומי הוצאות של נגנים, זמרות ליווי, הסעות, הגברה וקול - ופרץ יקבל 50% מסכום ההכנסות שיוותר לאחר הפחתת הוצאות יסוד אלו.

 

הזמר קובי פרץ, כתב אישום על עבירות מס ואיומים הזמר קובי פרץ, כתב אישום על עבירות מס ואיומים צילום: מיכאל קרמר

 

לפי כתב האישום, במטרה להתחמק ממס הציג פרץ מצג כוזב באשר לסכום הכנסותיו ובין היתר דרש הנאשם מיעיש לחתום על חוזה למראית עין בלבד אשר כלל נתונים פיקטיביים כגון תאריך וחלוקת ההכנסות בין הנאשם ויוחאי. בחוזה נקבע שפרץ יקבל הכנסה חודשית של 7,000 שקל מתוך סך ההכנסות ובהמשך עודכן הסכום ל-12 אלף שקל לחודש, החל משנת 2003. למרות החתימה על החוזה הפיקטיבי, נטען כי בפועל המשיכו פרץ ואמרגנו לפעול לפי ההסכם המקורי כך שבמרבית הופעותיו של פרץ אמרגנו קיבל את מלוא התמורה, שעמדה על עשרות אלפי שקלים להופעה, בדרך כלל במזומן. בתום ההופעה היה מעביר מחצית מהתמורה בניכוי הוצאות היסוד במזומן לפרץ. פרץ, לפי כתב האישום, לא הוציא ליעיש קבלות או חשבוניות מס עבור מרבית הכספים שקיבל למרות שיעיש ביקש לקבל חשבוניות כאלה.

 

על מנת להסתיר את הכספים שקיבל, נטען בכתב האישום כי פרץ שכר כספת בבנק דיסקונט ושם הפקיד לפחות 1.4 מיליון שקל. בסה"כ, נטען, בתקופה הרלוונטית קיבל פרץ מיעיש קרוב ל-7 מיליון שקל, דיווח על 1.5 מיליון והשמיט את כל יתר ההכנסות מדוחותיו. בגין זאת מואשם פרץ בשורה של עבירות מס.

 

לפי האישום השני בכתב האישום, ביולי 2011, סיכמו פרץ ואמרגנו כי מעתה כל ההכנסות יועברו ישירות לפרץ, ויעיש יקבל 40% מההכנסות לאחר ניכוי הוצאות היסוד. לפי הנטען, בינואר 2012 פנה פרץ ליעיש ודרש להפסיק את ההתקשרות העסקית ביניהם, ונקבעה פגישה ביניהם, אך משיעיש ביקש לשנות את יום הפגישה, קיבל לפי הנטען מסרון מאיים מפרץ.

 

לפי כתב האישום במסרון נכתב: "טוב תקשיב ותקשיב לי טוב עכשיו ברגע זה אתה מתחיל לעצבן אותי ולפגוע לי בפרנסה ובקריירה ומי שיפגע בי מי שזה לא יהיה אני אפגע בו כל החיים ואני בן זונה אם אני משקר ואל תבחן אותי עכשיו כי כל התסכולים והעצבים של אבא שלי אוי ואבוי אם אני מוציא את זה כל מי שהוא עכשיו אני ממש לא מקנא במי שזה לא יהיה...".

 

לפי הנטען האמרגן הרגיש מאוים מהמסרון והתייצב לפגישה במועד שנקבע, ופרץ מואשם בעבירת איומים בגין זאת.

 

פרץ בתגובה: "אני שם את מבטחי בביהמ"ש, אני אלחם על שמי הטוב על מנת שהאמת תצא לאור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x