$
משפט

החשד: בן אליעזר קיבל 400 אלף דולר שלא כדין מאברהם נניקשוילי

המועמד לנשיאות ואיש העסקים נחקרו היום באזהרה במשטרה, וטענו כי מדובר בהלוואה; יחידת להב 433 בודקת העברות כספים לחשבונותיו של הח"כ ומדוע פרט מאות אלפי שקלים בצ'יינג'

תומר גנון וזוהר שחר לוי 17:3506.06.14

מדוע פרט ח"כ בנימין בן אליעזר מאות אלפי שקלים בצ'יינג'? זו אחת השאלות אותן בודקת יחידת להב 433 במשטרת ישראל, שחקרה היום (ו') באזהרה את המועמד לנשיאות באשר לאופן בו הגיעו מאות אלפי דולרים לחשבונותיו מגורמים שונים. זאת ימים ספורים בלבד לפני שמליאת הכנסת תצביע בבחירות לנשיאות המדינה.

 

גם איש העסקים אברהם נניקשוילי, מבעלי השליטה בחברות שמן ומנופים הציבוריות, נחקר היום במשרדי להב 433 בלוד במסגרת בדיקה בנוגע לכ-400 אלף דולר שנתן בעבר לפי החשד שלא כדין לבן אליעזר. לדברי נניקשוילי ובן אליעזר, מדובר בהלוואה שניתנה כדין. נניקשוילי נחקר בשבוע שעבר באזהרה במסגרת חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד. חלק מהמידע בו נעשה שימוש בחקירת בן אליעזר שנערכה היום עלה בחקירה זו. 

 

במרכז החקירה, שהחלה בעקבות מידע שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ושמנהלת היחידה לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בשיתוף עם רשות המסים, נמצאות כאמור הפעולות שביצע בן אליעזר בחשבונותיו בשנים האחרונות. אחד הנושאים שמנסים לברר החוקרים הוא כיצד מימן בן אליעזר דירת פאר שרכש ביפו. כן נבדקת העברת מאות אלפי שקלים שהגיעו לבן אליעזר מאת קרוב משפחתו.

 

על פי החשד, חלק מהכספים הגיעו לבן אליעזר מאנשי עסקים כדוגמת נניקשוילי שנחקר היום. בשלב זה החוקרים בודקים האם מדובר בכספים שהתקבלו לכאורה במרמה, או שמדובר בכספים שקיבל בן אליעזר בתמורה לפעולות שביצע עבור אנשי העסקים כנבחר ציבור.

 

בן אליעזר צפוי להיחקר שוב בשבוע הבא.

 

חקירה בנוגע לנמל אשדוד

 

זוהי חקירה שנייה לנניקשוילי במשרדי להב בתוך שבועיים. ביום שלישי שעבר הוא נחקר במסגרת פרשת השחיתות בנמל אשדוד בחשד למרמה והלבנת הון.

 

 

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי החשד, נניקשוילי ושותפו לשליטה בשמן, ג'קי בן זקן, קיבלו טובות הנאה אסורות מבעלי חברת דנה לוגיסטיקה בתמורה לחוזה לשכירת שטחי אחסון לציוד קידוח בתעריף גבוה מהמקובל. על פי החשד חלק מטובות ההנאה היו מיליון שקל שעברו מדנה לחברת NA שבבעלותו. כסף זה עבר לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד שבבעלות בן זקן במסגרת חוזה אימוץ עם דנה.

 

 

אברהם נניקשוילי אברהם נניקשוילי

 

עורכי דינו של נניקשוילי, נתי שמחוני ויואב סננס, מסרו בתגובה כי "מר נניקשווילי נחקר, שיתף פעולה עם חוקריו וכפר מכל וכל בדבר מתן כספים שלא כחוק למר בן אליעזר. בשל מגבלות החקירה, בשלב זה לא ניתן להתייחס לפרטי הדברים".

 

 

 

מלשכתו של בן אליעזר נמסר כי "עיתוי הבדיקה המשטרתית, 4 ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות הוא תמוה. ח"כ בן אליעזר הגיע הבוקר, בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. בן אליעזר ביקש מהגורמים הרלוונטים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x