שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המלצה להעמיד לדין את אולמרט ועו"ד תל צור: "שיבשו הליכי משפט"

ראש אגף החקירות במשטרה ממליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר ואת עו"ד נבות תל צור בעבירות של שיבוש מהלכי חקירה והדחה בעדות: "אולמרט פעל לכך ששולה זקן לא תמסור עדות שתוכל לשמש נגדו"

משה גורלי 17:2829.05.14

ראש האגף לחקירות ולמודיעין ניצב מני יצחק אימץ את המלצות ראש יאח"ה והודיע כי נמצאה תשתית ראייתית נגד אהוד אולמרט ונגד עו"ד נבות תל צור לביצוע עבירות של שיבוש מהלכי חקירה והדחה בעדות. 

 

ההודעה בנוסח הזה מחליפה את מה שהיה מקובל פעם – הודעה על המלצת המשטרה להעמיד לדין. אלא שמוסד ההמלצה המשטרתית בוטל ומחליפה אותה ההודעה על קיום תשתית ראייתית. המשמעות בין שתי האופציות זהה למדי. לפני כשבועיים שלח בית המשפט המחוזי את אולמרט לעונש מאסר של שש שנים בפרשת הולילנד. 

 

אהוד אולמרט אהוד אולמרט צילום: יותם רונן

 

ה"המלצה" נוגעת לעבירות של שיבוש מהלכי חקירה והדחה בעדות. מהמשטרה נמסר כי החקירה ביחידת להב 433 החלה לפני כחודשיים והעלתה כי בשנים האחרונות, במהלך חקירת אולמרט ושולה זקן והעמדתם לדין במסגרת הפרשיות השונות - טלנסקי, ראשון טורס והולילנד - פעל אולמרט לכך שזקן לא תמסור עדות שתוכל לשמש נגדו.

 

עו"ד נבות תל צור עו"ד נבות תל צור צילום: עמית שעל

 

כמו כן, עלה חשד כי אולמרט ותל צור ביצעו מהלכים להניא את זקן מלחתום על הסדר טיעון בפרשת הולילנד ובהמשך פעל אולמרט להשפיע על עדותה בבית המשפט. במקביל, במהלך תקופה זו, קיבלה זקן לפי גרסת המשטרה טובות הנאה מגורמים שונים לבקשת אולמרט, בכסף וב"שווה כסף". הכוונה להעסקתה ולמימונה בידי מקורביו של אולמרט כאלפרד אקירוב. תיק החקירה לווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז ויועבר לפרקליטות מיסוי וכלכלה, לעיון ולהחלטה. 

 

אגב, השופט דוד רוזן בדיון על הסדר הטיעון עם זקן הביע הסתייגות כלפי האפשרות להעמיד לדין את אולמרט על שיבוש. לדבריו, כאשר נאשם ראשי מממן את הגנתו של נאשם אחר השיבוש כבר טבוע בעצם המעשה, ומלבד זאת, מבחינת העונש שכבר נגזר על אולמרט, ניתן לשקול שלא להמשיך ולהגיש נגדו כתבי אישום. 

 

עו"ד נבות תל-צור מסר בתגובה, כי הוא דוחה בתוקף את החשד שיוחס לו ואת הודעת המשטרה, וכי הוא סמוך ובטוח כי הנושא כולו ייבדק בקפידה בפרקליטות.

"חומר הראיות שהוצג בחקירה מעלה כי לא נעברה על ידי נבות תל-צור כל עבירה, וכי הוא פעל לבקשת שולה זקן בתום לב, באופן מקצועי, ועל בסיס הומאני וחברי בלבד. ראוי איפוא להמתין בסבלנות להחלטת הפרקליטות בנושא", מסר תל צור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x