$
בארץ

המדען הראשי ישתף פעולה עם עמק הסיליקון הסיני

היוזמה נועדה לסייע לחברות הייטק ישראליות שרוצות לחדור לשוק הסיני. ההסכם ייחתם היום

דוד רפאלי 08:3820.05.14

המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון יחתום היום על שני הסכמי שיתוף פעולה בינלאומיים, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם הראשון הוא עם אזור ההייטק של העיר צ'אנגג'ו (Changzhou), שנחשבת לעמק הסיליקון של סין וממוקמת כ־50 דקות משאנגחאי. משלחת של האזור קיימה כנס משותף עם בית ההשקעות קוקירמן אתמול, בהשתתפות סגן המדען הראשי, אבי גרוס. באזור פועלות חברות זרות רבות וכן מספר חברות ישראליות, ביניהן מטריקס, לייקו־רד (LycoRed) מבית מכתשים אגן, אפימילק (Afimilk), וטוטנאור (Tuttnauer).

 

המדען הראשי, אבי חסון. שני הסכמים חדשים המדען הראשי, אבי חסון. שני הסכמים חדשים צילום: עמית שעל

 

אזור התעשייה מקיים שיתוף פעולה עם קרן ההשקעות WBP, שנמצאת כעת בתהליך גיוס של 50 מיליון דולר במטרה להשקיעם בחברות הייטק ישראליות שמבקשות לחדור לשוק הסיני. הקרן תשקיע בממוצע 2 מיליון דולר בכל חברה. הקרן היא שותפות בין B&P Management בראשות דיוויד פוקס, ו־PTL Group בבעלות צבי שלגו. עתה מצטרף לשיתוף הפעולה גם המדען הראשי, בהסכם שמטרתו להעניק הטבות לחברות סטארט־אפ חדשות שייכנסו לאזור התעשייה, גם מטעם מדינת ישראל.

 

הסכם נוסף שעתיד להיחתם באותו מעמד הוא עם חברת התרופות מרק (Merck) הפועלת גם בשם MSD.

 

במסגרת ההסכם יסייע המדען הראשי ל־Merck באיתור חברות ישראליות מתחום מדעי החיים שעשויות לבצע פרויקטים טכנולוגיים משותפים עם החברה, במטרה לסייע למשק הישראלי לצמוח ולפתוח לחברות הישראליות ערוצי שיווק בחו"ל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x