$
משפט

הושג הסדר טיעון: 4 חודשי עבודות שירות לאייל גולן על העלמת מס

הזמר, שנאשם בהעלמת מס בסכום של 2.5 מיליון שקל, הגיע להסדר עם רשות המסים. במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ההפקות של גולן, אולם טרם הוחלט מה יהיה גובהו. ההסדר טעון אישור של ביהמ"ש

זוהר שחר לוי 15:4313.05.14

הזמר אייל גולן, הנאשם ביחד עם אחרים בהעלמת הכנסות בסכום של 2.5 מיליון שקל, הגיע להסדר טיעון עם רשות המסים לפיו הוא צפוי לבצע 4 חודשי עבודות שירות, כך הודיעו הצדדים היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב. ההסדר טרם אושר על ידי בית המשפט.

במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ההפקות של גולן, ליאם הפקות, אולם טרם הוחלט מה יהיה גובה הקנס. הצדדים הציגו את ההסדר בפני השופטת לימור מרגולין-יחידי שתמסור את הכרעת הדין בעניינו של הזמר בשבוע הבא.

 

אייל גולן. "הגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להקטין את תשלום המע"מ" אייל גולן. "הגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להקטין את תשלום המע"מ" צילום: דנה קופל

 

המגעים להסדר הטיעון בין סנגוריו של גולן לבין נציגי הפרקליטות החלו לאחרונה ובדיון שהתקיים בחודש שעבר הודיעו הצדדים לשופטת השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי, כי הם נמצאים "בישורת האחרונה של משא ומתן בינינו, שייתר את הצורך בשמיעת הראיות". לפיכך, קבעה השופטת דיון נוסף בעניינו. לפי הסדר הטיעון, התיקון העיקרי בכתב האישום הוא המרת העבירה שותף לדבר עבירה שיוחסה לגולן בעבירה של אחריות מנהל.

 

באוקטובר האחרון הגישה רשות המסים כתב אישום נגד הזמר ונגד חברת ההפקות שבבעלותו "ליאם הפקות" המייחס להם הלמת הכנסות בגובה 2.5 מיליון שקל וכן הגשת דו"חות כוזבים. ביחד עם גולן הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, גולן שרעבי ואריק בני משה.

 

לפי כתב האישום, גולן ביחד עם המנהלים, העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו היו חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

 

במסמך שהגיש בא כוחו של גולן, עו"ד עודד הכהן ממשרד וינרוט, לבית המשפט בימים האחרונים צוין כי בין הצדדים מתנהל משא ומתן המצוי עתה "בשלביו הסופיים". הצדדים, כך לפי ההודעה, עברו כברת דרך ארוכה לקראת ההסדר "ונותרו בו רק פרטים טכניים". ההסדר עצמו, צוין, יוסדר כבר בשבוע הקרוב.

 

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט ודב וינרוט ממשרד עורכי הדין ד"ר י. וינרוט ושות', המייצגים את גולן, מסרו בתגובה: "לאחר ישיבות מרובות עם רשות המסים, הגענו לכתב אישום מתוקן המבטא נכונה את התשתית הראייתית שהצטברה בתיק, שעל פיה אחריותו של אייל גולן נובעת מהיותו מנהל בחברה ללא נטילת חלק במעשים עצמם ומבלי שידע עליהם. לא ניתן אלא להחמיא לרשות המיסים על שהתעלמה מרעשי הרקע, ובחנה את חומר הראיות בצורה עניינית ומקצועית, תוך קבלת החלטות בהתאם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x