שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

טיב טעם: קנס של 260 אלף שקל לרשת בשל העסקת עובדים בשבת

פקחי משרד הכלכלה ערכו ביקורת בסניף בבאר שבע ומצאו כי הרשת עברה על חוק שעות עבודה ומנוחה ב-31 מועדים שונים. הרשת צפויה לקנס של 300 אלף שקל נוספים אם תעבור על החוק שוב

דוד רפאלי 17:1912.05.14

רשת טיב טעם תשלם קנס של 260 אלף שקל בשל העסקת עובדים ביום שבת, כך קבע בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

 

על פי בדיקה שביצעו פקחי משרד הכלכלה הרשת עברה על חוק שעות עבודה ומנוחה, לפיו חל איסור על העסקת עובד ביום המנוחה השבועי שלו. הפקחים ערכו ביקורת בסניף  טיב טעם בבאר שבע ומצאו כי זו העסיקה 12 עובדים ביום המנוחה השבועי שלהם, ב-31 מועדים שונים, בניגוד לחוק. בעקבות זאת הוגש כתב אישום כנגד הרשת וכנגד מנהלת משאבי האנוש שלה.

 

טיב טעם.  הרשת צפויה לקנס של 300 אלף שקל נוספים אם תעבור שוב על חוק שעות עבודה ומנוחה טיב טעם. הרשת צפויה לקנס של 300 אלף שקל נוספים אם תעבור שוב על חוק שעות עבודה ומנוחה צילום: אוראל כהן

 

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע אישר בסוף החודש שעבר את הסדר טיעון שאליו הגיעו הצדדים, לפיו האישום כנגד מנהלת משאבי האנוש ימחק, והרשת תשלם קנס בגין העבירה. בית הדין קבע כי הרשת תהיה צפויה לקנס 300 אלף שקל נוספים אם תעבור שוב על העבירה בשלוש השנים הקרובות.

 

בנוסף לצעדים פליליים, בדצמבר 2011 נכנס לתוקפו החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה, המאפשר למשרד הכלכלה להטיל עיצומים כספיים בגין עבירות על דיני העבודה, מבלי להזדקק להליך פלילי.

 

זו אינה הפעם הראשונה שהרשת מסתבכת בשל פתיחת עסקיה בשבת. בנוסף לאיסור העסקת עובדים ביום המנוחה, קיימים גם חוקי עזר עירוניים המגבילים ואוסרים על פתיחת עסקים בשבת. לפני כשנה פסק בית המשפט העליון כי על עיריית ת"א לפעול באופן נחרץ לסגירת חנויות המפרות את חוק העזר, ולא להסתפק רק בקנסות. פסק הדין ניתן בעקבות עתירה של בעלי מכולות כנגד עיריית תל-אביב, טיב טעם ורשת am:pm . בעלי המכולות טענו שהקנסות שעיריית ת"א מטילה על הרשתות הפתוחות בשבת אינם אפקטיביים כנגד הרווחים שרשתות אלו גורפות, ושכתוצאה מכך בעלי המכולות הקטנות מופלים לרעה. רשת טיב טעם אכן מודה כי חלק לא מבוטל מהכנסותיה מתקבל בשבתות ובחגים, וסגירת סניפיה בימים אלו עלולה לפגוע בה באופן מהותי. למרות פסיקת העליון, סניפי הרשתות עדיין פתוחים גם כיום.

 

לפני כחצי שנה הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית כנגד הרשת, בטענה כי זו מפרה באופן מתמשך את זכויות עובדיה. הבקשה טרם אושרה.

 

מטיב טעם לא נמסרה תגובה לידיעה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x