$
משפט

הסדר בין סטימצקי לרשות ההגבלים: תשלם 1.5 מיליון שקל והתיק נגדה יסגר

על פי החשד, בין נובמבר 2010 ליוני 2011 דרשה רשת הספרים ממו"לים בלעדיות במבצעים עבור ספרים שישתתפו במבצעים שלה, כך שהם לא ישתתפו במבצעים של חנויות ספרים אחרות

תומר גנון 13:4308.05.14

רשות ההגבלים העסקיים לא תגיש כתב אישום נגד סטימצקי והמנכ"לית שלה איריס בראל על הפרת תנאי מיזוג עם רשת ספרי בע"מ. על פי צו מוסכם שאליו הגיעו הצדדים, רשת הספרים תשלם קנס של 1.5 מיליון שקל, ובראל עצמה תשלם קנס של 50 אלף שקל, והתיק יסגר. הצו כפוף לאישור בית הדין להגבלים עסקיים.

סטימצקי סטימצקי צילום: יובל חן

 

על פי החשד שחקרה הרשות, במהלך החודשים נובמבר 2010 ליוני 2011 דרשה סטימצקי ממו"לים שונים בלעדיות במבצעים עבור ספרים שישתתפו במבצעי מועדון הלקוחות שלה, כך שאותם ספרים לא ישתתפו במבצעים של חנויות ספרים אחרות. חשד נוסף שנחקר הוא שבמהלך יולי 2011 דרשה סטימצקי מו"לים שונים בלעדיות במבצעים עבור הספרים שישתתפו במהלך אותו חודש במבצעי סטימצקי, כך שאותם ספרים לא ישתתפו במבצעים של חנויות ספרים אחרות באותה תקופה.

 

בינואר 2013 זומנו הרשת והמנכ"לית בראל לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. כאמור, לאחר שהמחלקה המשפטית ברשות בחנה את הראיות בתיק היא החליטה להגיע עם הרשת לצו מוסכם לפיו היא תשלם קנס.

 

על פי הרשות, ההפרות הנטענות אירעו לפני כניסתו לתוקף של התיקון לחוק המאפשר להטיל על הפרות של החוק עיצומים מנהליים. לאחר השימוע, הגיעו הצדדים לנוסח המוצע של הצו המוסכם, הקובע תג מחיר כספי במקום הגשת כתב אישום. בנוסח הצו המוסכם הובהר כי תנאי המיזוג מ-1995 עודם חלים על סטימצקי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x