שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מהנדס עיריית צפת לשעבר זוכה ממתן היתר בנייה שלא כדין

ביהמ"ש בנצרת השתכנע שהמהנדס לשעבר, איתן נאמן, פעל כראוי כאשר חתם על היתר לתוספת בנייה של 400 מ"ר למלון מצפה הימים

זוהר שחר לוי 09:0807.05.14

בית משפט השלום בנצרת זיכה את מהנדס עיריית צפת לשעבר איתן נעמן מעבירה של מתן היתר שלא כדין. "לא ניתן לקבוע מעבר לספק סביר כי הנאשם עצמו ידע, או למצער חשד, בעת שחתם על ההיתר, כי הוא מנוגד לתוכנית שחלה במקרקעין", נכתב בפסק הדין.

 

לפי האישום, נעמן חתם כמהנדס עיריית צפת בדצמבר 2005 על היתר לתוספת בנייה של כ־400 מ"ר בשטח "מצפה הימים" שבתחום השיפוט של צפת. ההיתר ניתן בהתאם לתוכנית שצורפה אליו ואושרה בחתימת הנאשם ובחתימת ראש עיריית צפת. ההיתר ניתן לפי בקשה של הבעלים של מצפה הימים. המדינה טענה שההיתר שניתן מנוגד לתוכניות התקפות שחלו באותה עת על המקרקעין מכמה טעמים.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

החקירה בעניין ההיתר היתה חלק מפרשה רחבה יותר שעסקה בהיתרי בנייה שקיבלו בעלי מצפה הימים לאורך שנים, רובם ניתנו בתקופה שלפני מינוי נעמן למהנדס העירייה. ההיתר המדובר בוטל בסופו של דבר בינואר 2007. נעמן, המיוצג על ידי עו"ד ינון סרטל ממשרד רזניק סרטל סהראי, הכחיש שידע או חשד בעת שחתם על ההיתר שהוא מנוגד לתוכנית החלה במקרקעין. הוא עמד על גרסה זו בחקירתו וכן בעדותו במשפט. השופטת עינב גולומב בחרה לזכות את נעמן משום שקביעת המחשבה הפלילית, ובכלל זה "עצימת עיניים", טעונה הוכחה של מצבו ההכרתי בפועל של הנאשם, והתביעה לא הצליחה בכך ברמה הנדרשת במשפט הפלילי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x