שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד רמי קוגן מונה כמפרק זמני לחברת קרן אור

החברה ביקשה הבוקר מביהמ"ש למנות מפרק זמני, בהמשך לבקשת הפירוק שהגישו אתמול עובדי החברה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 15:0001.05.14

בית המשפט המחוזי בחיפה מינה את עו"ד רמי קוגן כמפרק זמני לחברת קרן אור. החברה היא בשליטת איש העסקים חיליק טפירו.

 

קודם לכן הודיעה קרן אור לבית המשפט כי "בנסיבות המיוחדות אליהן נקלעה החברה, היא איננה יכולה להמשיך בפעילותה ואין מנוס אלא למנות מפרק זמני שישמור ויגן על זכויותיה ונכסיה, יפעל לגביית החוב לטובת כלל נושי החברה ועובדיה". ההודעה נמסרה בתגובה לבקשת הפירוק שהגישו נגדה עובדים ומשקיעים.

 

קרן אור פועלת בתחום הנדל"ן ותמ"א 38, ועל פי תגובתה לבית המשפט התחייבויותיה עומדת על כ-50 מיליון שקל מתוך 80 מיליון השקלים שגייסה עד היום. במודעות החברה מופיע פרופ' שלמה מעוז ככלכלן החברה. שלשום הודיעה קרן אור למשקיעים כי היא משהה את פעילותה בעקבות הוראת רשות ני"ע. הרשות טוענת כי מתכונת הפעילות של הקרן מחייבת על פניו פרסום תשקיף. זאת לאור פרסומיה על תשואות מובטחות לכאורה של 8% לשנה ו-23% לשנתיים.

 

חיליק טפירו, בעל השליטה בקרן אור חיליק טפירו, בעל השליטה בקרן אור

 

אתמול פנו 14 משקיעים ו-15 מעובדי חברת קרן אור (רשומה בשם ט.ב מתקדמים), המיוצגים על ידי עו"ד רמי קוגן, בבקשה לפירוק קרן אור שתדון היום, ו-24 משקיעים נוספים הצטרפו היום.

 

"הבקשה דנן מוגשת בבהילות", כתבו העובדים והמשקיעים, "מדובר בחברה אשר התנהלה שלא כדין, בניגוד להוראות דיני ניירות ערך, החברה לא ממלאת אחר התחייבויותיה הכספיות כלפי המשקיעים השונים, והיא אף הודיעה ב-29 באפריל על 'השהיית' פעילותה, כאשר מושקעים בה כ-150 מיליון שקלים המהווים את מיטב חסכונותיהם של אנשים פרטיים מקרב הציבור הרחב, ששוכנעו להאמין כי תשואה בת 10% כמו גם קרן כספם לשנה מובטחים. המשקיעים אינם יודעים היכן מצוי כספם, אך ברור להם כי כספם אינו מצוי בקופת החברה".

 

עו"ד רמי קוגן עו"ד רמי קוגן צילום: צפריר אביוב

 

"במסגרת פעילותה של החברה", נכתב בתגובת קרן אור שהוגשה באמצעות עוה"ד שולי גולדבלט וליהיא יבלונקה, "בוצעה על ידה השקעות בסכום של כ-42 מיליון שקל. כספי ההלוואות שנלקחו יניבו רווח עודף גם לבעלי המניות. הם נועדו גם כדי לממן את פעילותה השוטפת, לרבות פעילויות קידום שיווק. להערכת החברה, סכום ההלוואות שטרם נפרעו הינו כ-52 מיליון שקל וזאת מתוך הלוואות בסך כ-80 מיליון שקל שנלקחו לאורך פעילות החברה. חלק מההלוואות שולמו במלואן (קרן + ריבית)".

 

מקבוצת טפירו נמסר: "בקבוצת טפירו מציינים כי סכומים ניכרים מה- 52 מיליון שקל שטרם נפרעו, לא נועדו מלכתחילה על פי הסכמי הלוואה להיפרע בתקופה הקרובה, אלא רק בעוד חודשים אחדים ואף במהלך השנתיים הבאות. עוד נציין כי 30 מיליון שקל כבר הוחזרו למלווים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x