שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

"פזית ולד נעדרת עכבות ופועלת כמי שכל האמצעים מקדשים את המטרה"

ביהמ"ש הורה להשאיר את עובדת yes החשודה במעילת ענק של יותר מ-31 מיליון שקל, במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדה לאור חוות דעת של שירות המבחן: "מדובר בחשודה בעלת יכולת תחכום ומניפולציה"

אופיר דור 21:0709.04.14

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה היום (ד') להשאיר את פזית ולד, עובדת yes החשודה במעילת ענק של יותר מ-31 מיליון שקל, במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.  

השופטת דבורה עטר קיבלה את המלצת שירות המבחן שלא לשחררה למעצר בית. "לא מצאתי כי ניתן לבטוח בוולד שתקיים תנאים שיוטלו עליה, לנוכח התעוזה הרבה שגילה, היותה נעדרת כל מורא ונעדרת כל גבולות ועכבות", כתבה השופטת בהחלטתה.

 

שירות המבחן מצא כי קיים סיכון להישנות התנהגות דומה בעייתית אצל ולד אם תשוחרר לביתה, והגדיר אותה "כנעדרת עכבות ובעלת קושי בוויסות צרכים ודחפים, כמי שפועלת כשכל האמצעים מקדשים את המטרה ותוך הפרת אמון והסתרה מפני הקרובים לה ביותר".

 

לפי כתב האישום, ולד שהועסקה כמנהלת חשבונות ב-yes מאז הקמת החברה, מעלה בכספים מאז שנת 2000. ולד חשודה כי יצרה שורה של ספקים פיקטיביים בעזרתם העבירה כספים לחשבונות הבנק שלה. כספי המעילה שימשו אותה לכאורה לניהול חיי תענוגות בזבזניים שכללו נסיעות תכופות לחו"ל וקניות במאות אלפי שקלים לחודש. "מדובר במשיבה שניהלה לכאורה חיים כפולים ובמקביל לאורח חיים נורמטיבי, הסב סביב שגרת יומיום וחיי משפחה וילדים, ביצעה בשיטתיות את המעשים המתוחכמים המיוחסים לה, תוך שהינה פועלת להסתרת פן זה של חייה מכלל הסובבים אותה" כתבה השופטת.

 

הבניין בו מתגוררת פזית ולד הבניין בו מתגוררת פזית ולד צילום: עמית שעל

 

עורכי דינה של ולד טענו בתגובה כי לא נשקפת כל מסוכנות ממנה כשהיא נמצאת במעצר בית, תחת פיקוח הדוק ועם איזוק אלקטרוני. עם זאת שירות המבחן בחן את מי שיכולים לשמש כמפקחים על ולד במעצר בית, והעריך כי נוכח אופי המיוחס לה לא ניתן יהיה להפחית את הסיכון הנשקף ממנה. שירות המבחן ציין כי התרשם שוולד היא "בעלת יכולות קוגניטיביות גבוהות, יכולת תחכום ומניפולציה". ולד נשואה ואם לשלושה ילדים בני שבעה חודשים עד שבע.

 

שירות המבחן מציין עוד כי ולד תיארה "התנהגות בעייתית ופלילית מתמשכת במסגרת תפקודה בעבודה, תוך שהיא מפרה את האמון שניתן בה במסגרת עבודתה וביחסיה עם בני משפחתה, בעת שהרעיפה על המקורבים לה חלק מהכסף שעמד לרשותה". עם זאת, בתזכיר המבחן נכתב גם כי ולד "מרוכזת בצרכיה וברצון להשתחרר ומתקשה להכיר בהיקף ובמשמעות המיוחס לה".

 

מבא כוחה של ולד, עו"ד בני כץ, נמסר בתגובה להחלטת בית המשפט: "לאחר שבחנו את ההחלטה, הוחלט להגיש ערר לבית המשפט המחוזי. ההחלטה בעיננו שגויה מעיקרה, שכן הקביעה לפיה פזית מסוכנת כאמירה כללית, אינה יכולה להוות עילה למעצרה. בית המשפט, למרות שהתבקש, לא ציין בית המשפט מהי הסכנה הקונקרטית שצפויה ולו ברמה התיאורטית המחייבת את מעצרה של פזית. אני סבור שעולה הסיכוי לשחרורה בעקבות הערר שיוגש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x