משפט

"מסוכן לחתום חוזה עם קיבוץ"

כך קבעה השופטת דרורה פלפל שדנה בסכסוך בין חוות נמרוד לשפיים

זוהר שחר לוי 09:0706.04.14

האם קיבוץ הוא גוף ערטילאי? סכסוך בין חוות נמרוד לפארק המים שפיים הסתיים לאחרונה בקבלה חלקית של התביעות ההדדיות ובקביעה יוצאת דופן של בית המשפט שלפיה "מסוכן לחתום הסכם עם הנתבעת, שהנה גוף ערטילאי, קיבוץ".

 

השופטת דרורה פלפל השופטת דרורה פלפל צילום: עמית שעל

 

ביולי 2006 נחתם הסכם בין הצדדים להפעלת פארק מוטורי בשטח הקיבוץ. לאחר כשנה וחצי החליטה חוות נמרוד לסיים את ההתקשרות. ובהמשך תבעה באמצעות עו"ד שלומי תורג'מן מש.תורג'מן את הקיבוץ. בתביעה נטען שפארק המים לא אפשר חניה ללקוחות החווה, מנע גישה לפארק ועשה שימוש במתחם כאילו היה "החצר האחורית" שלו. מנגד, טענו בקיבוץ שהם שעמדו בתנאי החוזה, בעוד שחוות נמרוד היא שהפרה אותם. בתביעה שכנגד, באמצעות עו"ד זוהר לנדה, נטען שחוות נמרוד נותרה חייבת כספים, גרמה נזק וסיימה את ההסכם שלא כדין. בהתייחס לטענה שנגעה לניקוז מי גשמים מדרך הגישה לפארק המוטורי ולחניה, כתבה השופטת דרורה פלפל: "התרשמתי שמאוד מסוכן לחתום הסכם עם הנתבעת. אמנם היו בשטח אנשים שאמורים לפעול מטעמה ולבצע את התחייבויותיה אך לא ידעו על כך".

 

השופטת דרורה פלפל קיבלה חלקית את שתי התביעות, ובהתאם דחתה גם חלק מן הטענות וקבעה בין הצדדים פיצויים הדדיים - פארק המים ישלם כמיליון שקל ואילו חוות נמרוד תשלום כ-85 אלף שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x