שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

היי הג'יפון: צה"ל רוצה להוסיף ג'יפונים למכרז הליסינג החדש

נציגי משרד הביטחון קיבלו בימים האחרונים את הג'יפון של פיז'ו כדי לבדוק את ההתאמה שלו לתנאי המכרז. עד כה היו אמורות להשתתף במכרז מכוניות משפחתיות קטנות בלבד

תומר הדר 08:3106.04.14

במשרד הביטחון בוחנים אפשרות להוסיף למכרז הליסינג החדש של צה"ל גם ג'יפונים. כך נודע ל"כלכליסט". לפני כמה ימים אף קיבלו נציגי משרד הביטחון ג'יפון פיז'ו 2008 מחברת דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו, במטרה לבחון את התאמתו לתנאי המכרז.

 

עד כה היו אמורים להשתתף במכרז רק רכבים משפחתיים בתצורת סדאן, כלומר ארבע דלתות. מדובר ברכבים קטנים, כדוגמת מיצובישי אטראז' ופיז'ו 301. על פי המתווה המסתמן של המכרז, נפח המנוע של הרכבים שישתתפו בסופו של דבר במכרז, הצפוי לכלול כ־5,500 מכוניות, ינוע בין 1,190 ל־1,600 סמ"ק, כאשר הג'יפון של פיז'ו מצויד במנוע בנפל 1,199 סמ"ק.

 

פיז'ו 2008. עדיפות בשטח פיז'ו 2008. עדיפות בשטח

 

בחינת הג'יפונים על ידי משרד הביטחון אינה מפתיעה: מדובר ברכבים שעשויים להתאים לשימוש מבצעי אף יותר ממכוניות משפחתיות, הודות ליכולת טובה יותר לנסוע בשטח קשה. עם זאת לג'יפונים יש תאי מטען קטנים יותר ביחס לרכבים המשפחתיים.

 

משרד הביטחון אינו הגורם הראשון שמנצל את התפתחותו של פלח השוק הזה בשוק הרכב הישראלי: כפי שנחשף ב"כלכליסט", גם משטרת ישראל יצאה בשעתו במכרז לג'יפונים שיחליפו את ניידות הסיור. בסופו של דבר, טלקאר, יבואנית קיה, זכתה במכרז וסיפקה למשטרת ישראל רכבי קיה מדגם סורנטו.

 

ממשרד הביטחון נמסר: "עבודת המטה בנושא טרם הסתיימה, ולא ניתן לפרט את מאפייניי המכרז".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x