$
משפט

רשות ני"ע חוקרת: בעלה של סמנכ"לית הכספים בקומפיוג'ן עשה שימוש במידע פנים

על פי החשד בעלה של עובדת החברה עשה שימוש במידע על הסכם שיתוף פעולה בין קומפיוג'ן וחברת באייר הגרמנית לפיתוח תרופה למחלת הסרטן; בעקבות כך הוא ובני משפחתו גרפו רווחים של כ-760 אלף שקל

תומר גנון 10:5903.04.14
רשות ניירות ערך חוקרת חשד לפיו אריה צ'צקס, בעלה של סמנכ"לית הכספים בחברת קומפיוג'ן, דקלה צ'צ'קס עשה שימוש במידע פנים על הסכם שיתוף פעולה שנרקם בינה לבין חברת באייר הגרמנית. על פי החשד, ערב הודעה של שתי החברות על הסכם מו"פ לתרופה למחלת הסרטן, שצפוי להניב הכנסות בשווי של עשרות עד מאות מילוני דולרים לקומפיוג'ן, השתמש צ'צקס במידע הפנים ומסר אותו למקורבים שונים ובני משפחתו. המקורבים ובני המשפחה גרפו רווחים אסורים בסך של כ-760 אלף שקל.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

צ'צקס נחקר אתמול באזהרה במשרדי הרשות. על פי החשד במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2013, ומתוקף תפקידה, נחשפה רעייתו למידע מסווג בחברה ולמידע פנים אודות ההסכם המתרקם עם באייר. על פי ממצאי החקירה, צ'צקס העביר את המידע למקורביו ולבני משפחתו. הם השתמשו במידע הפנים ורכשו מניות של קומפיוג'ן בהיקף של 1.4 מיליון שקל. זאת במשך מספר ימים טרם הדיווח המיידי על ההסכם. ברכישותיהם היוו המקורבים ובני המשפחה גורם משמעותי במחזור המסחר באותם ימים. כאמור, עם פרסום ההודעה הם גרפו רווחים בסך של כ-760 אלף שקל.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, תרצה שחם קינן, שחררה אתמול בערב את צ'צקס בתנאים מגבילים תוך התחייבותו להפקיד ערבות של 300 אלף שקל. במהלך הדיון אמרה באת כוחו של צ'צקס, עו"ד יעל גרוסמן, כי "החשוד כופר בחשדות המיוחסים לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x