$
משפט

קברן או איש נדל"ן? עובד חברה קדישא חשוד במכירת חלקות קבר באופן בלתי חוקי

על פי החשד העובד מכר חלקות קבר בקרקע ציבורית הסמוכה לבית העלמין תל רגב בחיפה ואף הספיק לקבור בה באופן בלתי חוקי

דותן לוי 15:1202.04.14
החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם שוטרי משטרת ישראל חוקרות בימים האחרונים פרשה של הסגת גבול ובמכירה של חלקות קבר על קרקע ציבורית. לטענתם, החשוד הינו עובד חברה קדישא בשם שמואל אבוחצירא אשר פלש למגרש בבעלות המדינה, בשטח של כ-1,500 מ"ר, בצמידות לבית העלמין תל רגב והחל בביצוע קבורה באופן בלתי חוקי.

 

לפי הרשות, מדובר בקרקע ציבורית הסמוכה לבית העלמין המשמש את מטרופולין חיפה (הכולל את חיפה, הקריות, נשר, זבולון ועוד) שבה החל החשוד לשווק באופן פרטי חלקות קבורה כאשר הוא גורף את הרווחים לכיסו. לטענתם, אבו חצירא הכשיר את הקרקע לקבורה ויצק בשטח תבניות קבורה מבטון, ואף הספיק לקבור בשטח גופות בקבורה בלתי חוקית. בטרם אותרה הפלישה על ידי מפקחי הרשות הספיק אבוחצירא לקבור בשטח הציבורי לפחות גופה אחת, ככל שידוע בשלב זה.

 

בית עלמין. המשטרה חוקרת ביחד עם רשות מקרקעי ישראל את הפרשה בית עלמין. המשטרה חוקרת ביחד עם רשות מקרקעי ישראל את הפרשה צילום: דוד הכהן

 

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו נגד אבו חצירא תלונה במשטרה, באשמת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנה מאסר בפועל, והחלו בהכנות לפינוי הפולש מתוקף חוק מקרקעי ציבור. בינתיים הוציא אבו חצירא צו מניעה זמני בבית המשפט כנגד כוונת הרשות לפנותו. הפקחים נערכים לפנות את הקרקע לאחר פקיעת צו המניעה הזמני. לפי התכנון, הקברים בהן נקברו גופות בפועל לא יפונו בשלב זה, מטעמי כבוד המת.

 

שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אמר: "גם אנו מופתעים מתופעות מוזרות של פולשי קרקע המשתלטים על הקרקע הציבורית. לא ניתן לדמיין את כאבן של המשפחות האבלות שיקיריהן המנוחים שורבבו לפרשה הזאת באופן כל כך בלתי הגון, וזאת למען בצע כסף ותוך הפרת החוק וביזוי כבוד המת. ככל שהדבר תלוי בנו אבו חצירא יטופל במלוא חומרת הדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x