$
משפט

האחים שימל מבקשים לסגור את תיק הפירוק נגד גנדן: "הושגו הבנות בין הצדדים"

יממה אחרי שפתחו את התיק, ג'קי ומארק שימל מסרו כי "הבקשה הוגשה בטעות, לא הייתה לנו שום כוונה ללכת להליך משפטי"

זוהר שחר לוי וגולן חזני 17:5131.03.14

יממה בלבד לאחר שהוגשה בקשת הפירוק המפתיעה נגד חברת גנדן, חוזרים בהם היום (ב') האחים ג'קי ומארק שימל ומבקשים לסגור את התיק: "הבקשה הוגשה בטעות, לא הייתה לנו שום כוונה ללכת להליך משפטי".  

אתמול הוגשה במפתיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק חברת גנדן על ידי שתי חברות זרות בשליטת יעקב (ג'קי) שימל, המחזיק יחד עם אחיו מארק ב-9% ממניות גנדן.

 

בקשת הפירוק לגנדן, החברה הפרטית של בעל השליטה לשעבר באי.די.בי נוחי דנקנר, נובעת מחוב של 6.7 מיליון שקל שלא נפרע ונבע מהנפקת החברים של דנקנר בפברואר 2012, שבמסגרתה גייסה אי.די.בי אחזקות 321 מיליון שקל.

 

נוחי דנקנר (ארכיון) נוחי דנקנר (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

ג'קי שימל, נטען במסמך שהוגש על ידי עו"ד יחיאל כץ לבית המשפט, רכש 250 אלף מניות בהנפקה ומכר אותן שבועיים לאחר ההנפקה לאחר שקיבל הבטחה מגנדן כי יקבל את המחיר הגבוה מבין השניים, המחיק בשוק בעת המכירה או מחיר הרכישה. אולם, הכסף לא הועבר עד היום.

 

שעות ספורות לאחר הגשת בקשת הפירוק, אמר מארק שימל ל"כלכליסט" כי התביעה מקורה בטעות וכי תוגש בקשה נוספת למחיקת ההליך.

 

בהתאם לכך, בהודעה שהוגשה היום לבית המשפט תחת הכותרת "בקשה לביטול בקשת הפירוק", צוין כי "לנוכח הבנות שהושגו בין הצדדים, לאחר הגשת הבקשה מבוקש לבטל את בקשת הפירוק ללא צו להוצאות".

 

מארק שימל מסר: "הבקשה לפירוק נבעה מטעות אדמיניסטרטיבית, כאשר הנאמן של החברה באירופה לא עודכן בהתקדמות השיח בישראל בין בעלי המניות של גנדן. כל מטרתנו הייתה לציין באופן רשמי שיש חוב כלפינו ולא הייתה לנו שום כוונה ללכת להליך משפטי. כשותפים של נוחי שנים רבות, אנו איתו בזמנים טובים ובימים קשים. אנו מעוניינים לפתור את העניין בדרך הטובה ביותר לכל הצדדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x