שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

העליון דחה את ערעורה של עמותת חזון ישעיה נגד ההחלטה לפרקה

שופטי העליון קבעו כי כבר בהליך הפירוק בביהמ"ש המחוזי הוצגו ראיות "למכביר על כך שהעמותה פעלה בניגוד לחוק, תוך הטעיה של אלה שתרמו לה כספים"

זוהר שחר לוי 13:1830.03.14

שופטי בית המשפט העליון, בראשות הנשיא אשר גרוניס, דחו את ערעורה של עמותת חזון ישעיה, עמותה שהרב יאשיהו פינטו שימש כנשיא הכבוד שלה, נגד ההחלטה לפרקה.  

עמותת חזון ישעיה נוסדה על ידי אברהם ישראל וכנשיא הכבוד שלה כיהן הרב פינטו. בשנים האחרונות היא נקלעה לקשיים בעקבות חקירה משטרתית שעניינה אי סדרים בכספיה. החקירה הובילה בסופו של יום ל"פרשת פינטו" הנוכחית. בחודש שעבר, הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתב אישום נגד מייסד העמותה, בכפוף לשימוע, שיכלול עבירות מרמה, הלבנת הון, בניבה ושיבוש הליכי משפט.

 

עם פתיחת החקירה בעניינה של העמותה, בעקבות תלונה של עמותת הידידים, מי שתרמו כספים לעמותה, המיוצגים על ידי עוה"ד יוסי אשכנזי, טוביה ארליך ונדב יריב ממשרד הרצוג פוקס נאמן, החל במקביל גם הליך פירוק בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

אברהם ישראל, מייסד עמותת חזון ישעיה אברהם ישראל, מייסד עמותת חזון ישעיה צילום: אופיר כהן

 

במסגרת הליכי הפירוק, בספטמבר 2012 קבע שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים דוד מינץ, כי העמותה תפורק ותיסגר וימונה לה כמפרק עו"ד חגי אולמן. נציג העמותה ערערו על החלטה זו.

 

שופטי העליון - גרוניס, אסתר חיות ואורי שהם - דחו בשבוע שעבר את הערעור תוך שהם קובעים כי "אין בו ממש". לפי החלטה, כבר בהליך הפירוק בבית המשפט המחוזי בירושלים הוצגו ראיות "למכביר על כך שהעמותה פעלה בניגוד לחוק, תוך הטעיה של אלה שתרמו לה כספים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x