$
רכב

נחשף בכלכליסט

מעוניינים להשתתף בניסוי? משרד התחבורה עורך פיילוט לרכבי מיני

במסגרת הפיילוט כ-1,000 מכוניות זעירות יגיעו ארצה וישווקו לציבור הרחב. כל לקוח שירכוש את הרכב יתבקש להשתתף בניסוי לפרק זמן של עד שנה ולעמוד בתנאים שנקבעו על ידי משרד התחבורה

תומר הדר 12:0626.03.14

מכוניות עירוניות זעירות ("קוואדרסייקל") ייובאו לישראל בקרוב במסגרת ניסוי שעורך משרד התחבורה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", מדובר באלף רכבים שיגיעו ארצה במסגרת פיילוט מיוחד לבחינת יכולת ההשתלבות של הרכבים הללו במערך התנועה בישראל.

  

במסגרת הפיילוט, שיחל במהלך חודש אוגוסט 2014, יתאפשר לציבור הרחב לרכוש את מכונית הקוואדרוסייקל בכל אחת מסוכנויות הרכב שקיבלו אישור מיוחד ממשרד התחבורה לייבא את הרכב לישראל.

 

השר כץ אישר את יבוא מכונית המיני, בעקבות המלצות צוות מקצועי , בין משרדי שבחן את השימוש ברכבי הקוואדרוסייקל בישראל. תוכנית הפיילוט אושרה על ידי ועדת הניסויים, הבינמשרדית, המשותפת למשרד התחבורה והטכניון. שר התחבורה ציין כי הפיילוט מבוצע במסגרת מדיניותו לעודד את השימוש ברכב חשמלי ולצמצם את זיהום האוויר של כלי הרכב. "מדובר בכלי רכב קטן ממדים העשוי להוות פתרון תחבורתי יעיל לצמצום הגודש, בעיקר במרכזי הערים ולהוות אלטרנטיבה לרכב הפרטי", הוסיף כץ.

 

רנו טוויזי חשמלית. עומדת בתקנים רנו טוויזי חשמלית. עומדת בתקנים

 

כיום, בפועל, קיים קומץ של דגמי רכבים העונים על התנאים הנדרשים לעמידה בתקנה: כך לדוגמה רנו טוויזי החשמלית אכן עומדת בתקנים,הכוללים מגבלת משקל של עד 400 קילוגרמים ללא הסוללה החשמלית, אך הרכב העירוני השני שיובא לישראל - הטאזארי זירו שיבואה נחשף ב"כלכליסט" אינה עומדת בתקן.

 

בשלב הראשון תחוייב הנסיעה בכלי הרכב, ברישיון נהיגה לרכב פרטי (דרגה B) וביטוח. במהלך הפיילוט שימשך כשנה יאסר על כלי הרכב לנסוע בדרך בין עירונית ודרך מהירה והוא יוגבל לנסיעה בכבישים עירוניים בלבד. משרד התחבורה פרסם היום קול קורא המזמין יבואני רכב לקחת חלק בניסוי שימשך כשנה, בטרם תתקבל החלטה על יבוא סידרתי של כלי הרכב. היבואנים נדרשים להוכיח עמידה בדרישות אגף הרכב, לקבלת רישיון יבוא לרכב, כמקובל במשרד התחבורה. יצויין כי מספר יבואנים כבר הביעו את רצונם לקחת חלק בפיילוט.

 

במסגרת הפיילוט תשווק המכונית לציבור הרחב. כל לקוח שירכוש את הרכב יתבקש להשתתף בניסוי לפרק זמן של עד שנה מיום רישומו של הרכב בישראל ולעמוד בתנאים שנקבעו על ידי משרד התחבורה, בהם איסור להסיע יותר מנוסע אחד, חובת חגירת בטיחות וביצוע תחזוקה ושירות לכלי הרכב.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x