$
משפט

אישום: מנהל השקעות לשעבר בד"ש איפקס גרף מיליוני שקלים על חשבון הלקוחות

עפ"י כתב האישום, במשך 3 שנים ביצע ולדימיר יבסטפייב עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונות שניהל כמנהל תיקים וקופות גמל לבין חשבונות מקורביו. הרווחים שהופקו: למעלה מ-6 מיליון שקל

תומר גנון 16:3010.03.14

הפרקליטות הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד ולדימיר יבסטפייב, לשעבר מנהל השקעות  בד"ש איפקס (כיום ד"ש-מיטב), על ביצוע תרמית בניירות ערך שיצרה לו, למכריו ולמקורבו רווח העולה על 6 מיליון שקל. רווח זה הופק תוך שימוש בחשבונות הלקוחות בד"ש איפקס, ובחלקו על חשבונם.

 

כתב האישום מייחס ליבסטפייב עבירות של תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. יחד עם ליבסטפייב נאשם בפרשה אדם נוסף ששמו נאסר לפרסום.

 

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2011-2008 ביצע יבסטפייב עסקאות עצמיות ומתואמות במסגרת המסחר בבורסה בעשרות ני"ע שונים. עסקאות אלה, אשר נחזו להיות עסקאות אמיתיות בין קונה מרצון למוכר מרצון, נערכו לרוב בין חשבונות שניהל יבסטפייב במסגרת תפקידיו באיפקס ניהול תיקים ובאיפקס קופות גמל, ובהם נוהלו כספי העמיתים, לבין חשבונותיהם של המקורבים. עסקאות אלה הניבו לחשבונות הצדדים השלישיים במרמה רווחים של מיליוני שקלים, חלקם על חשבון חשבונות העמיתים ותוך פגיעה באינטרסים הקנייניים שלהם. יבסטפייב דאג כי חלק מהרווחים שהצטברו בעסקאות אלה יועברו בהיחבא לכיסו.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

עפ"י כתב האישום, באחד האירועים הזרים יבסטפייב במשך שבועות אחדים, באמצעות חשבונו של הנאשם הנוסף, הוראות קנייה של נייר ערך במטרה להעלות את שערו בדרכי תרמית. הוראות אלה נקשרו בעסקאות שהביאו לעלייה השער. בסוף התהליך העמיד יבסטפייב את ניירות הערך שרכש למכירה. בד בבד הזרים יבסטפייב הוראות רכישה של נייר הערך באמצעות חשבונות קופות הגמל, ואלה נקשרו בעסקאות עם הוראות המכירה והניבו לחשבון המוכר רווחים ניכרים, שהועברו בחלקם לכיסו. במלאכת העלאת השערים בעסקה זו נטל חלק גם הנאשם הנוסף, ששימש מתווך בשוק ההון, ובשל כך מייחס לו כתב האישום, בין היתר, עבירות של השפעה בדרכי תרמית והנעה בתרמית.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עמית בכר ויוני לבני מפרקליטות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x