$
משפט

ביהמ"ש אישר הקפאת הליכים ל"מעריב" ל-60 יום

לדברי השופט, מתווה ההבראה המוצע מבטיח את תשלום שכר העובדים; רו"ח חן ברדיצ'ב מונה כנאמן להליך ההקפאה

ענת רואה 19:4009.03.14

השופט דוד מינץ מבית המשפט המחוזי בירושלים הורה על צו הקפאת הליכים למשך חודשיים נגד העיתון "מעריב". זאת בעקבות דיון שהתקיים היום בפניו בבקשת העיתון, שנמצא בבעלות שלמה בן צבי, להורות על הקפאת הליכים. בנוסף מינה השופט את רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן להליך ההקפאה וקבע שהצו יחול גם באופן אישי על בן צבי בכל הנוגע לערבויות אישיות שנתן, כך שלא ניתן יהיה לפעול בשלב זה לגבייתן ממנו.

 

לפי החלטת השופט, תנאי להקפאת ההליכים הוא השקעת חברת תכלת (חברה של בן צבי, שרכשה את פעילות המגזינים של "מעריב") בסכום של 2 מיליון שקל וכן תשלום המשכורות לעובדים. השקעות אלו יהיו במעמד של הוצאות הקפאה, כלומר הכסף יוחזר בעדיפות ראשונה לפני כל החזר אחר.

 

שלמה בן צבי שלמה בן צבי

 

נאמני "מעריב" מהליך הקפאת ההליכים הקודם בספטמבר 2012 וטרם המכירה לבן צבי, עו"ד ירון ארבל ועו"ד שלמה נס, טענו בבית המשפט כי רק מבקשת הקפאת ההליכים הם למדו שבניגוד מוחלט להתחייבות שניתנה על ידי הרוכשת, פעילות "מעריב" הועברה בטרם שולמה להם מלוא התמורה, והם ביקשו להורות לנהל את ההליך בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כהמשכו של תיק חדלות הפרעון והסדר הנושים מלפני שנה וחצי. הטענה הוכחשה על ידי המבקשות שטענו כי אין לכך בסיס והנאמנים הביעו הסכמה וידיעה מפורשת להעבירת פעילות "מעריב" בסמוך לאחר מועד הרכישה.

 

השופט מינץ כתב בהחלטתו שלא יכולה להיות מחלוקת שבית המשפט המחוזי בירושלים הוא זה שמוסמך לדון בבקשה, לנוכח העובדה שכתובתה הרשומה של המבקשת היא בירושלים. לדבריו, נראה כי קיימת סמכות מקבילה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט כתב כי בעצם הגשת הבקשה להקפאת הליכים מודה לכאורה המבקשת שהרוכשת הפרה את הסכם הרכישה, וקיימת בבקשה הודאה שאין ביכולתה של המבקשת לעמוד מאחורי ההתחייבויות הכספיות לפי הסכם הרכישה. השופט קבע כי בעייתיות זו תהיה קיימת ללא קשר לפורום שידון בבקשה.

 

בהחלטתו כתב השופט מינץ: "לא נעלמו מעיני טענות הנושים בדבר פעילותה הלא כשרה של המבקשת ושל הרוכשת", אלא שלדבריו לעת הזאת נראה שיש לאפשר למבקשת את מרווח הנשימה המבוקש על ידה כדי להסדיר את ענייניה, והוא הבהיר כי אין מדובר בשלב זה באישור הסדר נושים אלא רק מתווה כללי לתוכנית הבראה. לדברי השופט, מתווה ההבראה המוצע מבטיח תשלום שכר העובדים, הן של "מקור ראשון" והן של "מעריב", באופן שוטף, דבר שלא יתאפשר בכל חלופה אחרת.

 

את העובדים מייצגים בהליך עורכי הדין אופיר רונן וגלילה הורנשטיין; את בנק מזרחי טפחות שאוחז בחוב של 55 מיליון שקל מייצג עו"ד ישראל בכר. את העיתון מייצג עו"ד שולי גולדבלט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x