שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עבודות שירות לסמנכ"ל קמהדע לשעבר שהורשע בשימוש במידע פנים

אבי בזיז הורשע במסגרת הסדר טיעון כי המליץ לחברו מהמילואים באמצעות הודעת SMS לקנות מניות קמהדע מיידית בעקבות מידע פנים

תומר גנון 09:5206.03.14

שופט בית המשפט המחוזי בת"א חאלד כבוב, גזר 6 חודשי עבודות שירות על סמנכ"ל התפעול בחברת קמהדע לשעבר, אבי בזיז, לאחר שהורשע בעבירה של שימוש במידע פנים. בית המשפט גזר על בזיז בנוסף קנס של 100 אלף שקלים.

 

בזיז הודה בעבירה בהסדר טיעון שבמסגרתו נמחקו מכתב האישום העבירות שיוחסו לו על הפקת טובת הנאה אישית מהשימוש במידע הפנים וכן הפרת חובות דיווח.

 

על פי כתב האישום המתוקן, בשנת 2010 נרקמה עסקה בין קמהדע לחברת Baxter הבינלאומית, בעניין הפצה, ייצור חומרי גלם, וכן שימוש בידע ופטנטים בקשר לתרופה שפיתחה קמהדע. צפי ההכנסות בגין עסקה זו נאמד בעשרות מיליוני דולרים והמידע אודות העסקה היה בגדר מידע פנים בטרם הובא לידיעת הציבור.

 

השופט חאלד כבוב השופט חאלד כבוב צילום: אוראל כהן

 

בזיז (49), שהיה נושא משרה בכירה בחברה ובעל נגישות למידע הפנים אודות העסקה, הורשע במסגרת ההסדר בכך שהמליץ באמצעות הודעת SMS לחברו מהמילואים לקנות מניות קמהדע מיידית. בהודעה נכתב: "תקנה כעת שלא תגיד לא אמרתי לך, לא יכול לפרט תדע בהמשך השבוע".

 

בעקבות ההמלצה, רכש חברו מניות וכן המליץ לאחיו לרכוש מניות, והוא עשה כן. ביום פרסום הדיווח המיידי בדבר העסקה, זינק שערה של מניית קמהדע ב-16.24% בנפח מסחר חריג של 35.4 מיליון שקל, והרוכשים גרפו רווחים של אלפי שקלים כל אחד.

 

את מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ייצג בהליך עו"ד מאור ברדיצ'בסקי. את בזיז מייצג עו"ד גלעד כצמן.

 

מבא כוחו של בזיז, עו"ד גלעד כצמן, נמסר: "בצדק איבחן בית המשפט את תיקו של בזיז ולא גזר על מרשי מאסר ממש, לאור נסיבות המעשה והעושה שהנן מיוחדות. יש להדגיש כי מרשי לא הפיק כל רווח כספי ממעשיו ואין על כל מחלוקת"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x