$
משפט

כתב אישום נגד עובדת yes: גנבה במשך שנים 31.3 מיליון שקל

פזית ולד, חשבת בכירה בחברה, נאשמת בעבירות זיוף, עבירות מס ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. לפ החשד, העובדת מעלה בכספי החברה במשך למעלה מ-10 שנים

זוהר שחר לוי 10:2803.03.14
כתב אישום הוגש הבוקר (ב') נגד פזית ולד, עובדת חברת שירותי הלווין yes, המייחס לה מעילת ענק של למעלה מ-31 מיליון שקל מהחברה בה עבדה, במשך שנים, תוך זיוף מסמכים והמחאות. היא נאשמת בעבירות זיוף, עבירות מס ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. "כתב האישום מגולל מסכת ארוכת שנים של גניבה בהיקפים חסרי תקדים, באופן רציף, עקבי, משולל גבולות, ותוך שכלול שיטה מתוחכמת, ערמומית ורבת פנים", נכתב לבית המשפט.

פזית ולד החשודה במעילה פזית ולד החשודה במעילה צילום: אוראל כהן

 

ולד, חשבת בכירה וותיקה בחברה, נעצרה בחודש שעבר בעקבות תלונה של yes במפלג ההונאה של משטרת מחוז מרכז. לפי התלונה, בדיקה פנימית של החברה העלתה אי סדרים ונמצא חשד כי העובדת ביצעה הונאה פנימית ומעלה בכספי החברה במיליוני שקלים במשך למעלה מ-10 שנים. מאז הוארך מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה כשבמשך התקופה הזו נעצרו גם בעלה ואמה בחשד כי סייעו לה במעשים.

 

לפי כתב האישום שהוגש על ידי נעמה תור-זאבי מפרקליטות מחוז מרכז לבית משפט השלום בכפר סבא, ולד גנבה במשך השנים כ-31.3 מיליון שקלים, זייפה מאות המחאות, עשתה פעולות ברכוש אסור על פי חוק איסור הלבנת הון והשמיטה הכנסותיה בהיקף של כ-24 מיליון שקל מרשויות המס.

 

שיטת המעילה של ולד, כך לפי האישום, נהגה לשנות באופן זמני שמות ספקים קיימים של החברה לשמות פיקטיביים והנפיקה המחאות על שם מוטב זה. בשלב מאוחר יותר נהגה לפתוח כרטיס פיקטיבי קבוע על שם הספק שלא קיים ואף הנפיקה על שמו המחאות. על גבי ההמחאות, כך נטען, זייפה חתימות של מורשי חתימה בחברה, והפקידה אותן בחשבון בנק שפתחה על שמה.

 

במקביל להגשת כתב האישום נגדה, מבקשת הפרקליטות גם להאריך את מעצרה של ולד עד לתום ההליכים נגדה. "כתב האישום", כתבו נציגי הפרקליטות לבית המשפט, "מגולל מסכת ארוכת שנים של גניבה בהיקפים חסרי תקדים, באופן רציף, עקבי, משולל גבולות, ותוך שכלול שיטה מתוחכמת, ערמומית ורבת פנים ששימשה את ולד על מנת לגנוב למעלה משלושים ואחד מיליון שקלים מהחברה בה הועסקה".

 

"מעשיה של ולד", נכתב עוד, "פגעו במקרם החברתי והעסקי בכמה רובדים, ויש בהם כדי לבטו את מסוכנותה הרוחבית והעמוקה לציבור. בראש ובראשונה מעשי החשיבה מתאפיינים בהפרת אמון בוטה כלפי החברה שהעסיקה אותה במשך כ-14 שנים. מעשיה מעידים על תאוות בצע בלתי נדלית ובלתי ניתנת לריסון, סכומי הגניבה הלכו וגדלו משך השנים ודבר לא הרתיעה אותה".

 

בני כץ, בא כוחה של ולד בתגובה: "היום נורתה יריית הפתיחה על ידי הפרקליטות. לאחר שנלמד את חומר הראיות נמסור את תגובתנו המפורטת ואני מבטיח כשזה יקרה תהיה זאת הפתעה לכולם. מרשתי דוחה מכל וכל את האשמות נגדה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x