שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות: להטיל 4-2 שנות מאסר בפועל על איש יחסי הציבור צביקה רבין

רבין הורשע ב-39 עבירות של שימוש במידע פנים בהיקף של כ-800 אלף שקל. על עו"ד גיא פן שקיבל מרבין מידע פנים מבקשת הפרקליטות להטיל עונש מאסר בפועל של 1-3 שנים. על שניהם מבקשת הפרקליטות להטיל קנס של מיליוני שקלים

תומר גנון 11:0702.03.14

הפרקליטות דורשת להטיל על איש יחסי הציבור צביקה רבין עונש מאסר בפועל של 4-2 שנים בגין הרשעתו ב-39 עבירות של שימוש במידע פנים לפי חוק ניירות ערך. כך הודיעה היום (א') לבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש התובעת, עו"ד עופרה רובינפלד-הוך ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה.

על פי הכרעת הדין, על סמך מידע הפנים שהגיע אליו במסגרת תפקידו, ביצע רבין עשרות עסקאות בניירות ערך בהיקף של כ-800 אלף שקל, וכן העביר את מידע הפנים לחברו, עו"ד גיא פן. פן הורשע בביצוע 136 עבירות של שימוש במידע פנים לרכישת ניירות ערך בהיקף של כ-3 מיליון שקל. הפרקליטות מבקשת להטיל על פן עונש מאסר בפועל של שנה עד שלוש שנות מאסר. בנוסף, מבקשת הפרקליטות להשית על השניים קנסות של מיליוני שקלים.

 

רבין. על פי כתב האישום הוא העניק שירותי תקשורת ויחצ"נות לחברות הציבוריות אבוג'ן, אלדין ואלווריון ועשה שימוש במידע פנים שהגיע מהחברות רבין. על פי כתב האישום הוא העניק שירותי תקשורת ויחצ"נות לחברות הציבוריות אבוג'ן, אלדין ואלווריון ועשה שימוש במידע פנים שהגיע מהחברות צילום: אוראל כהן

 

כתב האישום נגד רבין, המשמש מנכ"ל חברת קוואן תקשורת העוסקת במתן שירותי תקשורת לחברות, הוגש בדצמבר 2011. במסגרת עבודתו בקוואן, סיפק רבין, בין היתר, שירותי תקשורת ויחצ"נות לחברות הציבוריות אבוג'ן, אלדין ואלווריון. במועדים רבים בסמוך לחתימה על עסקאות משמעותיות אשר בצעו חברות אלו, או בסמוך לפני הודעות דיווח מיידי או פרסומים אחרים של החברות אשר ידע עליהם רבין מבעוד מועד, הוא ביצע עסקאות בניירות ערך בחשבונה של בת זוגו מיכל סונסינו תוך ניצול מידע הפנים שהיה ברשותו במסגרת תפקידו.

 

על פי כתב האישום, שכלל חמישה אישומים שונים, פן עשה שימוש במידע פנים אשר הגיע לידיו מרבין, ביודעו כי רבין הינו איש פנים בחברות הרלוונטיות, הן בדרך של ביצוע עסקאות בניירות הערך של לקוחות קוואן בחשבונו והן בדרך של מסירת מידע הפנים לאחרים.

 

"בסיכומה של פרשה זו יש לומר כי הנאשם, צביקה רבין, עשה שימוש יוצא דופן ואף חסר תקדים במידע הפנים של החברות, אשר שמו בו מבוטחן", כתב שופט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב בהכרעת הדין שניתנה לפני כחודש.

 

"רבין הוסיף חטא על פשע"

 

"זו הרשעה חסרת תקדים בשימוש במידע פנים. בהיקף, בשיטתיות וברווחים", אמרה בדיון עו"ד רובינפלד-הוך. "רבין הדליף לפן חזור והדלף מידע רב, וזה הוסיף פשע על פשע כשהמשיך והעביר מידע למקורביו. רבין היה ציר מרכזי בגישה למידע פנים. הוא בעצמו העיד שאין אדם במדינה שיש לו מידע פנים יותר ממנו. רבין הוא מקביל לנושאי משרה הבכירים ביותר בחברות שבהן עבד. זאת לא מעידה חד פעמית, ואין כאן היסחפות רגעית".

 

"כשל שאינו מאפיין חוסר מעצורים"

 

"8 שנים הוא פעל בקוואן", אמר בדיון סנגורו של רבין, עו"ד יהושע שטיין. "הוא ריכז כמות אינסופית של מידע פנים. יותר ממנכ"לים של חברות, כי היה בקשר עם הרבה חברות. יש שלושה מקרים שרבין כשל ואני לא ממעיט ערך בחומרה. אבל כשאדם עובד 8 שנים באותה מקצוע ומוציא כל יום הודעה לעיתונות והוא כושל בכמות מאוד קטנה של מקרים – זה מצביע על כשל שאינו מאפיין חוסר מעצורים ופראות".

 

את פן מייצג עו"ד גיורא אדרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x