שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

הרכב עבר תאונה קשה? בקרוב נוכל לדעת

לפי תקנה שאושרה בוועדת הכלכלה בכנסת, מ-1 באוגוסט רכב שעבר תאונה שגרמה לנזק בטיחותי יזכה להערה ברישיון הרכב. המהלך יאפשר שקיפות לציבור הקונים ולמנוע העלמת מידע חשוב על עברו של הרכב

תומר הדר 12:4724.02.14

בשורה לציבור הקונים בשוק הרכב: מ-1 באוגוסט 2014 כל כלי רכב שעבר תאונה שגרמה לנזק בטיחותי יזכה להערת "נזק בטיחותי" ברישיון הרכב, כך קבעה היום (ב') ועדת הכלכלה, שאישרה תקנה שהוגשה בנושא על ידי שר התחבורה ישראל כץ.

על פי התקנה החדשה, "נזק בטיחותי" יוגדר כ"נזק שגרם לעיוות, הסטה, סדק או שבר מהותיים, באחד מעמודי המרכב או במסגרת גג המרכב, וכן באחת מקורות השלדה הקדמית או האחורית. כמו כן תירשם הערת "נזק בטיחותי", אם נעשתה פגיעה במרכב כלי הרכב שגרמה לעיוות או שינוי במבנה הגיאומטרי של רצפת המרכב, למעט נזק לחלקים הניתנים לפירוק והחלפה, באמצעות ברגים ולא על ידי ריתוך.

 

תאונת דרכים. שמאי או מנהל מוסך יחויב לדווח למשרד הרישוי על הנזק הביטחותי שנגרם לכלי הרכב תאונת דרכים. שמאי או מנהל מוסך יחויב לדווח למשרד הרישוי על הנזק הביטחותי שנגרם לכלי הרכב צילום: עטא עוויסאת

 

על פי התקנה החדשה, יחויב כל שמאי רכב שבדק כלי רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", או מנהל מקצועי של מוסך מורשה, לדווח למשרד הרישוי על כל רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", כדי לאפשר שקיפות מרבית לציבור הקונים ולמנוע העלמת מידע חשוב על עברו של הרכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x