$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עוד מפעל בורח: שטראוס תעביר את ייצור תמי4 לסין

המפעל בנתיב הל"ה יהפוך למרכז לוגיסטיקה והפצה. שטראוס: נמשיך להעסיק את כלל העובדים ולהתפתח

גולן חזני 07:0918.02.14

שטראוס מים תשלים את העברת ייצור מטהרי המים של תמי4 לסין. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון אספו מנהלי החברה את העובדים במפעל ההיסטורי בקיבוץ נתיב הל"ה והודיעו על העברת יתר פעילות הייצור שנשארה בארץ לענקית במזרח. בארץ תישאר רק פעילות הרכבת מכשירים מחודשים - הרכבת יכולות נוספות על מכשיר חדש - והרכבת מכשירי קירור (קולרים) במקומות ציבוריים.

 

הפעילות שמועברת לסין כוללת את הרכבת המכשירים החדשים, שמהווה כ־10% מפעילות הייצור של שטראוס מים ומרבית הפעילות שעוד נותרה בארץ, ומעסיקה כ־30 עובדים. העברת הייצור לסין היא תהליך הדרגתי שנפרס על פני 3–4 שנים, אולם הצעד האחרון הוא המשמעותי מבחינת העובדים, שכן המפעל בנתיב הל"ה יאוחד עם המחסן המרכזי בלוד, שבו עשרה עובדים, ויהפוך למרכז הפצה ולוגיסטיקה של החברה.

 

 

עופרה שטראוס עופרה שטראוס צילום: אוראל כהן

 

עובדים בחברה אמרו ל"כלכליסט" כי הם מודאגים מאוד מהצעד, וחשים כי הוא מאיים על עתידם. זאת למרות שהחברה הודיעה לעובדים שאינה מתכוונת לבצע פיטורים וכי פעילות ההפצה והשירות שתתרחב, תקלוט את עובדי הייצור שיישארו ללא תעסוקה לאחר ההעברה. אחד העובדים אמר: "אני לא יודע איך אעשה את ההסבה, ואם ההסבה היא מעשית בכלל. יש דאגה רבה בקרב העובדים לגבי העתיד".

 

פעילות המים של שטראוס בסין החלה ב־2010, אז חתמה החברה על מיזם משותף עם חברת האייר הסינית בהשקעה של 10 מיליון דולר. לאחר מכן נכנסה החברה גם לפעילות באנגליה וכיום היא פעילה ב־12 מדינות נוספות. שטראוס מים מעסיקה בישראל כ־900 עובדים, מרביתם עובדי שירות והפצה באור יהודה.

 

משטראוס מים נמסר בתגובה: "שטראוס מים, כמו שאר חברות ברי המים, מייצרת מזה מספר שנים את ברי המים בחו"ל ומבצעת פעולות רבות ונרחבות בישראל. כחברה גלובלית הפעילה ביותר מעשר מדינות שפעילותה הולכת ומתרחבת - אתרי הייצור שלה מגבירים את פעילותם וגדלים בתהליך המתבצע מזה מספר שנים. במקביל, החברה מרחיבה את פעולותיה בישראל ומתכוונת להמשיך בתהליך זה גם בחודשים הקרובים. האתר בנתיב הל"ה ממשיך לפעול במסגרת החברה המתפתחת ויהפוך למרכז הלוגיסטיקה והשירות שלה. החברה ממשיכה להעסיק את כלל עובדיה ולחזק את יכולותיה בתחומים בהם יש לה יתרון תחרותי - פיתוח טכנולוגי ושירות ברמה הגבוהים ביותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x