$
משפט

מייסד כרמית בחקירתו בביהמ"ש: "אני עומד פה וחושש, אבל חייב שיהיה צדק"

לני סקסטין אמר את הדברים הבוקר עם פתיחת שלב ההוכחות בתביעה במסגרתה תובעת כרמית 36 מיליון שקל מחברת עלית בטענה לכשלון חברת קדבורי לישראל

ענת רואה 11:0912.02.14
לני סקסטין, מייסד חברת כרמית שתובעת 36 מיליון שקל מחברת עלית בטענה שגרמה לכשלון חדירת שוקולד קדבורי לישראל, טוען בחקירתו בבית המשפט כי מנכ"ל כרמית דאז, ראל גודמן, שילם במשרתו על מה שעוללה לטענתו עלית לכרמית.

 

הבוקר נפתח שלב ההוכחות בתביעה, בחקירתו של סקסטין אשר נשאל בין היתר על נסיבות פיטוריו של המנכ"ל הקודם גודמן בסוף שנת 2003. סקסטין השיב כי גודמן לא פוטר אלא סיים את תפקידו, אך בהמשך הוסיף: "אם היינו יודעים בזמן אמת מה עלית עשתה - ראל לא היה עוזב. כולנו חשבנו שהוא פישל, כולל הוא. כתוצאה מכך הוא שילם מחיר אישי כבד, הוא היה בכרמית 9 שנים היה כמו טייס קרב ושילם מחיר חבל על הזמן". סקסטין הוסיף כי בשביל גודמן "זה עונש אמיתי לבוא לפה. הבנאדם רוצה לשכוח את הפרשה".

 

בהמשך עדותו טען סקסטין שכרמית התקשתה להביא עדים מטעמה להעיד נגד עלית (כיום שטראוס). בחקירתו נשאל סקסטין על ידי עו"ד ניב זקלר מטעם עלית מדוע אף אחד מהנהלת כרמית בתקופה הרלוונטית לא הגיש תצהיר מטעם כרמית.

סקסטין השיב כי המנכ"ל לשעבר ראל גודמן מסר תצהיר, אך מלבדו אכן לא הוגשו תצהירים משום שהם חששו מהשלכות עדותם: "הרמתי טלפון לאתי ברד יצחקי (שהייתה אז בהנהלת כרמית) ואמרתי לה 'רוצים שתבואי'", אמר סקסטין, "היא אמרה: 'אם אני אעיד בבית המשפט לא יעסיקו אותי במקצוע שלי'. אמרתי לה שזה לא יכול להיות, ניסיתי לשכנע אותה וצלצלתי כל כך הרבה פעמים אבל היא לא מוכנה לבוא. אמרה לי 'אני לא אשרוף את עצמי'".

 

לטענת סקסטין מנהל אחר בכרמית באותה תקופה שסירב גם הוא להעיד במשפט אמר לו 'יש לי 4 ילדים, אתה מתחייב להעסיק אותי כל השנים?'. "כשאני עומד פה, מה אתה חושב? שאני לא חושש מהמערכת יחסים שלנו בשוק?", אמר סקסטין, "אבל אני חייב שיהיה צדק. גם השבוע צלצלתי לאחד מאנשי המכירות באותה תקופה והתחננתי שיבוא אך הוא סירב".

 

סקסטין מתבל את עדותו בסיפורים שונים, מה שעורר, כנראה, חוסר סבלנות אצל השופטת הדס עובדיה שאמרה לסקסטין כי ברצונה להסביר לו מהו האינטרס המשותף של עורכי הדין משני הצדדים: "שני עורכי הדין רוצים שתאמר את הדברים ו- סליחה על הניסוח - תלך מפה. אנחנו רוצים להתקדם, תודה".

 

משטראוס נמסר בתגובה לעדות: "העדות מוכיחה שכרמית ממשיכה במדיניות של האשמת כולם חוץ מהם. סקסטין הודה במשפט שלא היה להם שום ניסיון מוקדם בהפצת ובשיווק מותג בינ"ל ובמקום לבחון את טעויותיו - שהוצגו במשפט הן מפי אנשי כרמית והן מפי קדבורי - הוא מנסה לגרוף הון לכיסיו מעלית שהתחרו בכרמית ובניסיון של מותג בינ"ל להדיח אותה ממדפי הצרכנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x