$
משפט

המשטרה: להעמיד לדין את הרב הראשי לשעבר יונה מצגר בגין שוחד

מצגר חשוד כי במהלך כהונתו כרב הראשי קיבל סכומי כסף הנאמדים במיליוני שקלים, בין היתר כדמי תיווך להפניית גורמים שונים לעמותות המסייעות לנזקקים; התיק בעניינו יועבר בהמשך ליועמ"ש שיכריע אם להגיש נגדו כתב אישום

זוהר שחר לוי 16:3411.02.14

המשטרה הודיעה היום (ג') כי היא ממליצה להעמיד לדין את הרב הראשי לישראל לשעבר, יונה מצגר, בעבירות של שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. תיק החקירה בעניינו הועבר לפרקליטות מחוז ירושלים ובהמשך יועבר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיכריע אם להגיש בעניינו של הרב כתב אישום.

מצגר נעצר בנובמבר האחרון, במסגרת חקירה משותפת של להב 433 ושל רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז ירושלים. החקירה בגינה נעצר התנהלה כמה חודשים ועסקה בחשד לכאורה כי ביצע עבירות שוחד שעה ששימש כרב הראשי לישראל. לצד זאת, הוא נחשד בעבירות נוספות של הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה ועבירות על פקודת מס הכנסה על ידו ועל ידי מעורבים נוספים. המשטרה טענה עם מעצרו כי מדובר בסכומים הנאמדים במיליוני שקלים.

 

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר הרב הראשי לשעבר יונה מצגר צילום: אלכס קולומויסקי

 

"הרב מצגר", כתבה המשטרה לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו, "חשוד בכך שבמשך שנות כהונתו כרבה הראשי של ישראל, קיבל דמי שוחד וכספים הנאמדים במיליוני שקלים במזומן ובמצטבר. בין היתר, הועברו לרב ולחשודים נוספים מאות אלפי שקלים במזומן כ'דמי תיווך' להפניית גורמים שונים בארץ ובחו"ל לתרום לעמותות שונות וגופי פילנתרופיה שונים שייעודם סיוע לנזקקים ולעניים".

 

היום הודיעו במשטרה כי הסתיימה החקירה בעניינו של הרב ושל המעורבים האחרים וכי התיק הועבר לפרקליטות וכשזו תסיים את טיפולה בו תועבר כאמור ההחלטה בנוגע להגשת כתב האישום לידיו של וינשטיין.

 

לפי המשטרה, במהלך החקירה נחקרו עשרות מעורבים, ובמקביל נערכו חיפושים בכמה זירות ובמהלכם נתפסו חומרים רבים הקשורים לפרשה. כמו כן, נתפסו נכסים וחשבונות בנק לצרכי חילוט.

 

"מממצאי החקירה בשלביה השונים", כך לפי המשטרה, "עלתה תמונה שהלכה והתבהרה, לפיה קיבל, על פי החשד, ולאורך שנים כספים אסורים בשווי הנאמד במיליוני שקלים, בתמורה לביצוע פעולות ולקבלת החלטות במגוון תחומים המצוים בליבת עיסוקו כרב הראשי – תרומות, גיורים, הליכי מינוי רבנים, קשרי שוחד עם בעלי הון, טובות הנאה ועוד. בסופה של חקירה, אימץ ראש אח"מ את עמדת היחידה לפיה נמצאה תשתית ראייתית לכאורה כנגד הרב בעבירות המיוחסות לו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x