שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד של מנור גינדי: "הנזק שנגרם מהאשמתו הוא עצום"

עו"ד אלי זהר, המייצג את בעלי השליטה בגינדי השקעות, התייחס למעצרם בתחילת השבוע בחשד כי סיפקו טובות הנאה ליועץ המשפטי לשעבר של עיריות ראשון לציון ורחובות לקידום ענייניהם: "לגינדי לא הייתה יד באיזשהו מעשה פלילי"

זוהר שחר לוי 18:4505.02.14

"הנזק שנגרם כתוצאה מהאשמתם במעשים הוא עצום. רק החקירה ויום המעצר עושים אפקט קשה ועצום ועם נזק שקשה לתאר. אנחנו מקווים שזה ייגמר מהר, ומקווים שהמשטרה, שדאגה לעכב בבוקר - תדע לחסל את החקירה בערב ולהודיע שלא קרה דבר", כך אמר הערב (ד') עו"ד אלי זהר, המייצג את מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן מבעלי השליטה בגינדי השקעות, שנעצרו בתחילת השבוע בחשד כי סיפקו טובות הנאה לעו"ד רועי בר, שעה ששימש כיועץ המשפטי של העיריות רחובות וראשון לציון, כדי שיקדם את עניינם.

זהר התייחס לפרשה במסגרת מסיבת עיתונאים שכינס במשרדו, גולדפרב-זליגמן, שעות ספורות לאחר שהותרו לפרסום שמות המעורבים בפרשה.

"אני לא חושב שהיה צרך לעצור את האנשים בפשיטה של חמש בבוקר כמו אחרוני סוחרי הסמים", אמר זהר, "אני לא חושב שזה ראוי. המשך החקירה היה בסדר גמור. העובדה שבהסכמה אנשים שוחררו אחרי יום גם הייתה בסדר גמור ולכן אני מקווה שבסדר יהיה שיגמרו מהר את החקירה ונלך לתיק הבא".

 

מנור גינדי בדרך לבית המשפט, אתמול מנור גינדי בדרך לבית המשפט, אתמול צילום: אוראל כהן

 

עו"ד זהר, המייצג את גינדי, לוי ופרידמן, שנחקר אך לא נעצר, התייחס בין השאר גם להחלטת בית המשפט המחוזי מרכז הבוקר ולפיה לא יפורסמו תמונות החשודים בפרשה כשהם אזוקים. "הבוקר", אמר זהר, "התקבלה החלטה תקדימית של בית המשפט, כאשר קבעה השופטת איסור פרסום על הצילומים ועל הסרטים שבהם הוקלטו החשודים שהובלו מהחניון ועד לבית המשט אזוקים באזיקים בידיים וברגליים. השופטת קבעה שהתמונה הזו אסורה לפרסום כדי למנוע פגיעה בכבודם ולמנוע את השפלתם וביזויים. זו החלטה תקדמית ורואה לציין כי מה שהיה שם היה באמת מביך. אני חושב שטוב שהתקשורת צילמה כי טוב וצריך להעלות את הנושא הזה לסדר היום".

 

אורי לוי בדרך לבית המשפט אורי לוי בדרך לבית המשפט אוראל כהן

 

בהתייחסותו לחשדות הנוגעים לגינדי השקעות ולבעלי התפקידים בה, אמר זהר: "חברת גינדי, שאני מייצג שלושה מבכיריה, נכנסה לכל העסקה נשוא הסיפור שעליו מתקיימת החקירה לאחר שהכל היה גמור וסופי ועשוי, עורך הדין היה בפנים, הזכויות בקרקע קבועות, תוכניות עשויות, ולגינדי לא היה כל יד וחלק בכל דבר וחלק שקשור בקבלת הזכויות ותשלום עליהן. שום החלטה מהותית לא נדרשה מרגע שנכנסו לתמונה. כל נושא שכר הטרחה המדובר, ועו"ד בר לא היה קשור לאיזה הסדר שעשתה חברת גינדי וכל מה שאנו יודעים על לוחות הזמנים, על מסמכי העסקה ועוד מעידים שלגינדי לא היה יד וחלק שקשור באיזשהו מעשה פלילי. זו חברה שבכל עברה אין לה כל יד בכל דבר שסטייה מהסדר הטוב והשירות הציבורי היעיל". לדברי זהר, מלבד מהשלושה הללו לא נחקרו אנשים נוספים מגינדי.

 

הקבלן רון יצחקי מובל לבית המשפט הקבלן רון יצחקי מובל לבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

עו"ד אילן סופר, מגולדפרב-זליגמן, המייצג את הקבלן רוני יצחק, אמר: "אומר בצורה הברורה שכל חטאו שעצם העובדה שמתקיימים קשרי משפחה כלשהם בינו לבין עו"ד בר. פרט לכך יצחקי לא קיבל דבר ולא נתן דבר. יצחקי הוא איש עסקים שעסקיו פרושים על פני הארץ כולה ופעילות רבה גם בחו"ל. הפרויקט שבגינו חשוד הוא פרויקט שחלקו בו הוא שמינית מהקרקע, חלק זניח מהפעילות שלו. עצם הטענה שיצחקי היה צריך לתת דברים שאינם כשרים לגורם כלשהם כדי לקבל טובות הנאה אינם עושים שכל, בפרט ביחס לעובדה שחלקו שולי ביחס לאחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x