$
משפט

פרשת השוחד והקבלנים: עו"ד רועי בר שוחרר למעצר בית

בר, החשוד כי קיבל טובות הנאה מקבלנים בתמורה לקידום עניינם במסגרת תפקידו כיועץ המשפטי של עיריות ראשון לציון ורחובות, נעצר בתחילת השבוע. הוא שוחרר בתנאים מגבילים

שירות כלכליסט 17:2405.02.14

עו"ד רועי בר, החשוד המרכזי בפרשת השוחד והקבלנים, שוחרר היום (ד') למעצר בית למשך שבוע בתנאים מגבילים, יממה לפני המועד שקבע בית המשפט לשחרורו. בר אמר ביציאתו מהדיון:"אני בטוח בצדקת דרכי ובחפותי".

 

בר, ששימש בעבר יועץ משפטי של העיריות ראשון לציון ורחובות ויועץ משפטי של החברה הכלכלית בראשון לציון, נעצר בתחילת השבוע בחשד שקיבל טובות הנאה מקבלנים בתמורה לקידום עניינם. החקירה מתמקדת בשלושה פרויקטים שונים, ראשון לציון הקטנה של בוני התיכון, פרוייקט וויט בראשון לציון וחצרות המושבה ברחובות.

 

עו"ד רועי בר בבית המשפט, היום עו"ד רועי בר בבית המשפט, היום צילום: נמרוד גליקמן

 

לפי החשד, בר קידם את הפרויקטים האלו במסגרת תפקידו הציבורי ובהמשך נהנה מייצוגם של רוכשי הדירות באותם הפרוייקטים. בנוסף, כך לפי המשטרה, לא דיווח עו"ד בר על קשרים אישיים ומשפחתיים שהיו לו בחלק מהפרוייקטים.

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשבוע והשופט קרשן נענה חלקית והאריך את מעצרו עד מחר, כלומר בארבעה ימים. בהחלטתו ציין השופט כי "יש חשד סביר ואף למעלה מכך הקושר את החשוד לא רק לעבירות מסוג אי גילוי אלא לעבירות חמורות יותר".

 

ואולם, אף שבר אמור היה להתשחרר ממעצר רק מחר, הודיעה היום המשטרה כי היא תשחרר אותו כבר היום בתנאים מגבילים. במשטרה ציינו כי השחרור המוקדם מבוסס על "איזון ראוי בין צרכי החקירה וזכויות החשודים ואינו קשור להתפחות החקירה או לתשית הראייתית עליה ביסס בית המשפט את החלטתו להאריך את מעצרו". בית משפט השלום בכפר סבא אישר את שחרורו של בר למעצר בית למשך שבוע, ואסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה וכן לציאת מהארץ.

 

ביצאיתו מבית המשפט אמר עו"ד בר: "אתם ודאי מבינים שהתחושה זרה וקשה. אתה פועל כל חייך בצמידות לחוק ולמען האינטרס הציבורי ולפתע נקלע לחשדות כאלה. אני סומך על רשויות החוק. נאפשר להם לסיים את עבודתם ואז נוכל לדבר בצורה מפורטת יותר. שיתפתי פעולה באופן מלא עם החוקרים ואמשיך לעשות כן. אני בטוח בחפותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x