$
משפט

יום לאחר שנחקר ברשות ני"ע שם החשוד קץ לחייו

מדובר ביורם מרגלית, עובד בחברת ו.מ.ל.ת תוכנה מאור יהודה שנחקר ברשות ניירות ערך לפני חודשיים בחשד לביצוע תרמית בניירות ערך. בפרשה נחקרו שני חשודים נוספים

תומר גנון 18:0704.02.14
יורם מרגלית (58), עובד בחברת ו.מ.ל.ת תוכנה מאור יהודה שנחקר ברשות ניירות ערך לפני חודשיים בחשד לביצוע תרמית בניירות ערך, שם קץ לחייו יום לאחר חקירתו. בפרשה נחקרו שני חשודים נוספים, רן ולדמן עובד בחברת אלאופ, ואחיו מיכה בעלי חברת ו.מ.ל.ת העוסקת בייצור תוכנות מחשב שבה עבד מרגלית המנוח.

 

במרכז החקירה, המשותפת לרשות המסים ולרשות ניירות ערך, עומד חשד לפעילות תרמתית מתוחכמת בהוצאה אל הפועל בידי השלושה. תכליתה של הפעילות התרמתית, שנעשתה באמצעות ביצוע עסקאות עצמיות ומתאומות במסחר בבורסה, היה ניוד רווחים מחשבונות פרטיים לטובת חשבונות קופת גמל בניהול אישי. זאת כדי לזכות בפטור ממס על רווח הון המוקנה לחשבונות קופת גמל בניהול אישי, וכן כדי ליצור "מגן מס" עתידי אשר ישרת את החשודים בחשבונותיהם הפרטיים. 

 

אילוסטרציה. על פי החשד באמצעות פעילותם התרמית המתואמת הם צברו הפסד כספי בסך 1.265 מיליון שקל המהווה מגן מס בסך של 316 אלף שקל אילוסטרציה. על פי החשד באמצעות פעילותם התרמית המתואמת הם צברו הפסד כספי בסך 1.265 מיליון שקל המהווה מגן מס בסך של 316 אלף שקל צילום: shutterstock

 

על פי הבקשה לשחרור בתנאים במהלך השנים 2012 ועד דצמבר 2013 יצרו החשודים באמצעות פעילות תרמתית מתואמת הפסדים בחשבונותיהם הפרטים ורווחים בחשבונות קופת הגמל. במהלך התקופה הרלוונטית לחקירה עיקר פעילותם של החשודים התבצעה בניירות מסוג אופציות יורו-שקל ואופציות על מדד הבנקים, ובמסגרתם ביצעו החשודים מאות עסקאות עצמיות מתואמות בין החשבון הפרטי לחשבון קופות הגמל, תוך השפעה על המסחר ועל שער נייר הערך.

 

על פי החשד באמצעות פעילותם התרמית המתואמת הם צברו הפסד כספי בסך 1.265 מיליון שקל המהווה מגן מס בסך של 316 אלף שקל (בשיעור 25%) בחשבונות הפרטיים. סכם זה ניתן היה לקזז כנגד רווח הון עתידי, לאו דווקא מניירות ערך. כך נוצרו להם רווחים כספיים בסך של למעלה מ-1.265 מיליון שקל בחשבונות קופות הגמל בניהול אישי אשר זכו בפטור ממס.

  

מרשות ניירות ערך נמסר: "איננו מגיבים לשאלות בנושא חקירה ומודיעין".

 

את תגובתה על עורכת דין שלומית רובין ישי, אשר ייצגה את מרגלית המנוח, לא ניתן להשיג. את רן ולדמן מייצג עורך דין רם קרן ואת מיכה ולדמן מייצגת עורכת הדין יעל גרוסמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x