שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הוארך מעצרו של עו"ד רועי בר החשוד בקבלת שוחד מקבלנים

בר שימש כיועץ המשפטי של עיריות ראשון לציון ורחובות וכן כיועץ המשפטי של החברה הכלכלית בראשון לציון. המשטרה חושדת כי הוא קיבל טובות הנאה במסגרת תפקידו וגם שוחד מקבלנים שסיפקו לו עבודה, בתמורה לקידום עניינם. ביהמ"ש האריך ביממה את מעצרם של 5 קבלנים החשודים במתן טובות הנאה לבר

זוהר שחר לוי 16:2303.02.14

שופט בית משפט השלום בכפר סבא מיכאל קרשן האריך ב-4 ימים את מעצרו של עו"ד רועי בר, ששימש כיועץ המשפטי של עיריות ראשון לציון ורחובות וכן כיועץ המשפטי של החברה הכלכלית בראשון לציון.

 

המשטרה חושדת כי בר קיבל טובות הנאה במסגרת תפקידו כיועמ"ש וכי קיבל שוחד מקבלנים שסיפקו לו עבודה, בתמורה לקידום עניינם.

 

באי כוחו של בר, עוה"ד דוד ליבאי וגיל דחוח, ביקשו לשחררו למעצר בית. "ראיתי את זה בעבר בתיק של ידידי עו"ד וינרוט", אמר ליבאי, "ניסו להציג שכר טרחה כשוחד וזו דרך ממוקשת".  

 

רועי בר בבית המשפט רועי בר בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

עו"ד דוד ליבאי עו"ד דוד ליבאי צילום: אריאל בשור

 

במרכזה של החקירה עומדים 3 פרויקטים: ראשל"צ הקטנה בוני התיכון, פרויקט ווייט בראשון לציון וחצרות המושבה ברחובות.

 

שופט המעצרים בביהמש השלום בכפר סבא קבע כי יש חשד סביר ואף מעבר לכך והורה על הארכת מעצרו של בר בארבעה ימים. "בשלב זה", קבע השופט, אין אלא לפגוע בחירותו של החשוד, עסקינן בעילת מעצר מהחריפות ביותר ובשלב זה לא ניתן להורות על שחרורו".

 

במקביל, בית המשפט האריך ביממה ובהסכמה את מעצרם של חמישה קבלנים החשודים במתן טובות הנאה לעו"ד בר. קבלן נוסף שוחרר ולא הובא לדיון בביהמ"ש.

 

המשטרה שביקשה להאריך את מעצרם של החשודים הגיעה להסכמה עם באי כוחם. לפי ההסכמה שקיבלה את אישור בית המשפט, החמישה ישארו במעצר עד מחר ואז ישוחררו למעצר בית למשך שבוע. בנוסף, נאסר על המעורבים ליצור קשר עם עו"ד בר ועם העיריות וכם נאסרה יציאתם מהארץ. אלה יפקידו 30 אלף שקל כל אחד להבטחת תנאי השחרור וסכום נוסף של 200 אלף שקל לערבות עצמית וערבות צד ג'.

 

בית המשפט לא קיבל את בקשת החשודים שלא לפרסם את שמם. "יש אינטרס ציבורי מובהק", אמר השופט. יחד עם זאת נענה השופט לבקשת הסנגורים ועיכב את פרסום שמם ביממה לצורך הגשת ערעור על החלטתו.

 

עו"ד רונאל פישר, בא כוחה של עיריית רחובות, מסר: "לעיריית רחובות נודע כי יועץ משפטי חיצוני שעבד עמה, פעל לכאורה בניגוד עניינים. מיד עם היוודע הדבר, וללא כל קשר לחקירת משטרה, הוחלט לבדוק את העניין עד תום ובסיום הבדיקה, נשלח ליועץ החיצוני מכתב לסיום התקשרותו עם העירייה. המשטרה תזכה לשיתוף פעולה מלא בכל עניין שמרשתי תתבקש לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x