$
משפט

בלעדי לכלכליסט

דורון עופר מערער על פסק הדין שהעניק לאחותו את השליטה בחברה המשפחתית

מערכה נוספת בקרב הירושה במשפחת עופר: דורון עופר הגיש בימים האחרונים ערעור על פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה, הקובע כי בהתאם לצוואת אביו יולי עופר תחזיק אחותו ליאורה ב־51% מקבוצת עופר השקעות ואילו הוא יחזיק ב־15% בלבד

זוהר שחר לוי 07:1503.02.14

דורון עופר לא מוכן להשלים עם הקביעה של בית המשפט לענייני משפחה כי אחותו ליאורה עופר תשלוט בחברת עופר השקעות, ובימים האחרונים הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב על פסק הדין. כך נודע ל"כלכליסט".

בדצמבר האחרון נתן בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב פסק דין הקובע כי הצוואה האחרונה שעליה חתם אבי המשפחה, יולי עופר, תקפה. לפי צוואה זו, הבת ליאורה עופר תשלוט בחברת עופר השקעות ותחזיק ב־51% בעוד אחיה, דורון, יחזיק רק ב־15%. משום שמדובר בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה פסק הדין ברובו נאסר לפרסום. אולם השופטת טובה סיוון נעתרה לבקשת "כלכליסט" ו"ידיעות אחרונות" והתירה לפרסם את חלקו.

 

במרכזו של הסכסוך המשפחתי־עסקי עומדת קבוצת עופר השקעות, אחת החברות הגדולות במשק, הפועלת בתחומי הנדל"ן, הבנקאות והתיירות. הקבוצה היא בעלת השליטה בבנק מזרחי טפחות (ביחד עם מוזי ורטהיים) ובחברת מליסרון, המחזיקה בקניונים ברחבי הארץ.

 

דורון עופר וליאורה עופר. טוען כי הופעלו על אביו לחצים פסולים דורון עופר וליאורה עופר. טוען כי הופעלו על אביו לחצים פסולים צילום: משה שי, ורדי כהנא

 

עם מותו של יולי עופר בספטמבר 2011 ופתיחת צוואתו ניצת קרב בין ילדיו, ליאורה ודורון. יולי עופר, כך התברר, חתם במהלך חייו על כ־10 צוואות כשהאחרונה, שנחתמה בנובמבר 2008, מותירה את השליטה בקבוצת עופר לבת. הצוואה הקודמת שעליה חתם האב מחלקת את הירושה בין האחים שווה בשווה.

 

בפנייתו לבית המשפט לענייני משפחה טען דורון עופר, המיוצג על ידי עו"ד אלקס הרטמן ממשרד ש. הורוביץ ועו"ד יוסף מנדלסון, כי יש לבטל את הצוואה האחרונה ולאשר את הצוואה הקודמת באופן שהאחזקות בחברה יתחלקו באופן שווה בין הילדים. לגרסתו, הופעלו על אביו "לחצים פסולים" במטרה שישנה את צוואתו המקורית. מנגד, טענה אחותו, המיוצגת על ידי עוה"ד דורי קלגסלד ואפי פרי, כי הצוואה האחרונה היא זו התקפה.

 

השופטת סיוון קיבלה בפסק דינה את עמדתה של ליאורה עופר כשהיא מציינת כי "כחוט השני עולה כי שיקולו העיקרי (של יולי עופר - זש"ל) לצורך קבלת החלטתו - כי ישמר מפעל חייו".

 

בשל העובדה כי ערעורו של דורון עופר הוא על הליך שמתנהל בבית המשפט לענייני משפחה לא ניתן לפרט את תוכנו.

ליאורה עופר סירבה להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x