שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

היחצ"ן צבי רבין הורשע ב-48 עבירות של שימוש במידע פנים בניירות ערך

על פי כתב האישום רבין השתמש במידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו וביצע עסקאות בניירות ערך בהיקף של מאות אלפי שקלים וכן העביר אותם לחברו, עו"ד גיא פן שעשה שימוש במידע זה

זוהר שחר לוי ותומר גנון 11:1129.01.14
איש יחסי הציבור צביקה רבין, הורשע הבוקר (ד') ב-48 עבירות של שימוש במידע פנים לפי חוק ניירות ערך. "בסיכומה של פרשה זו יש לומר כי הנאשם, צביקה רבין, עשה שימוש יוצא דופן ואף חסר תקדים במידע הפנים של החברות, אשר שמו בו מבוטחן", כתב שופט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב בהכרעת הדין. כתב האישום נגד רבין המשמש מנכ"ל חברת קוואן תקשורת העוסקת במתן שירותי תקשורת לחברות, הוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) בדצמבר 2011. לפיו, השתמש רבין במידע פנים שהגיע אליו במסגרת תפקידו, בכך שביצע עשרות עסקאות בניירות ערך בהיקף של מאות אלפי שקלים, וכן העביר את מידע הפנים לחברו, עו"ד גיא פן.

 

הטיעונים לעונש של צביקה רבין נקבעו ל-2 במרץ 2014.

 

לקריאת הכרעת הדין במלואה לחצו כאן

 

על פי כתב האישום, שכלל חמישה אישומים שונים, פן עשה שימוש במידע פנים אשר הגיע לידיו מרבין, ביודעו כי רבין הינו איש פנים בחברות הרלוונטיות, הן בדרך של ביצוע עסקאות בניירות הערך של לקוחות קוואן בחשבונו והן בדרך של מסירת מידע הפנים לאחרים, כאשר ידע או היה יסוד סביר להניח כי יעשו בו שימוש לצורך ביצוע עסקאות.

 

צביקה רבין צביקה רבין צילום: אוראל כהן

 

בא כוחו של פן, עו"ד אורן אדרת, מסר בתגובה: "אנו נשקוד על לימוד הכרעת הדין, ונערך לבאות".

 

בא כוחו של רבין, עו"ד יהושע שטיין, מסר: "פסק הדין בעניינו של מר רבין ארוך ומרובה פרטים, ואנו נלמד אותו. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי מר רבין רכש מניות של חברות שהאמין בהן והחזיק במניות לתקופות ממושכות. מר רבין לא פעל להפקת רווחים מהירים וניצול מידע פנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x