שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

הסתיימה חקירת קרטל ספרי הלימוד: חשד לתיאום מחירים

לפי חקירת רשות ההגבלים, יש ראיות לכאורה נגד שבעה מנהלים בשש חברות הפצה של ספרי לימוד לתיאום מחירים ומכרזים

תומר גנון 08:1228.01.14

מחלקת החקירות של רשות ההגבלים עסקיים סיימה לחקור את החשד לקיומו של קרטל חברות להפצת ספרי הלימוד. על פי סיכום החקירה, יש די ראיות להעמיד לדין חלק מהמעורבים – שבעה מנהלים בשש חברות הפצה של ספרי לימוד – בעבירות של עריכת הסדרים כובלים (קרטל) וקבלת דבר במרמה. התיק עבר לבחינת המחלקה המשפטית ברשות. ההחלטה אם לזמן את המעורבים בפרשה לשימוע בטרם הגשת כתבי אישום נתונה כעת בידו של היועץ המשפטי של הרשות, עו"ד אורי שוורץ.

ספרי לימוד ספרי לימוד צילום: שאול גולן

 

בין החברות והמנהלים החשודים: חיים כהן ושי כהן ממנהלי חברת כ.בונוס הפצות; איתמר קרלינסקי, הבעלים של חברת לוני כהן; סיגל חבז, ממנהלי חברת ספר לכל – שיווק והפצה; אריה מן-דעלי ממנהלי חברת דוד רכגולד ושות'; אודי זלוף ממנהלי חברת ספר לכל – שיווק והפצה.

 

החקירה הגלויה בפרשה, שזכתה ברשות לכינוי "תולעת ספרים", נפתחה בחודש מאי 2012. לפי החשד, חברות הפצת הספרים הדומיננטיות בשוק להפצת ספרי לימוד נמנעו באותה שנה מלגשת למכרז של משרד החינוך שמטרתו היתה להוזיל את עלויות ספרי הלימוד, והוא בוטל. תהליך דומה התרחש ב־2013, וגם בה בוטל מכרז כזה. לפי החשד, מנהלי חברות ההפצה תיאמו ביניהם להימנע מלהציע הצעות לשני המכרזים. בנוסף, על פי החשד חברו מנהלי החברות וערכו ביניהם הסדרים כובלים, כדי לשמר לכאורה רמת מחירים גבוהה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x