שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

בלעדי לכלכליסט

3 סקודות משוריינות בדרך למשרד הביטחון

בסדנה מיוחדת בצ'כיה ממגנים כעת שלושה רכבי סקודה סופרב של משרד הביטחון שישמשו להסעת אח"מים. מחיר כל רכב - יותר מ־600 אלף שקל

תומר הדר 17:0320.01.14

משרד הביטחון צפוי לקבל בשבועות הקרובים שלושה רכבים משוריינים מתוצרת סקודה שישמשו להסעת אח"מים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשלושה רכבי סקודה סופרב, העוברים בימים אלה תהליכי הכנה לקראת הגעתם לישראל.

במסגרת ההכנה מועברים הרכבים - במהלך הרכבתם במפעלי סקודה - לסדנה צ'כית העוסקת במיגון רכבים נגד טרור, שם מוחלפים החלונות בזכוכית בליסטית חסינת ירי, דלתות הרכב מוחלפות בדלתות חסינות בפני ירי מנשק קל, וגחון הרכב ממוגן מפני מטענים.

 

סקודה סופרב. לרמטכ"ל כבר יש אחת כזו סקודה סופרב. לרמטכ"ל כבר יש אחת כזו

 

כמו כן מותקנים ברכב צמיגים מיוחדים המסוגלים להמשיך לתפקד גם ללא אוויר ומערכת כריזה ואינטרקום, כמו גם מיגון מיוחד למכל הדלק ולמערכות החשמל. על פי הערכות, מערכות המיגון המיוחדות מוסיפות מעל טונה למשקלה של הסקודה, מה שמצריך חיזוק של מערכות הבלימה והמתלים. הוספת המיגון מעלה את מחירה של כל סקודה משוריינת, שמחירה המקורי עומד על כ־220 אלף שקל, לבערך פי שלושה - יותר מ־600 אלף שקל.

 

קונצרן פולקסווגן, המאגד בתוכו גם את אאודי וסקודה, נחשב לספק ותיק של מערכת הביטחון הישראלית. ראש הממשלה בנימין נתניהו נוסע באאודי A8 סקיוריטי, דגם מיוחד של אאודי A8 המיועד לעמוד בפני מתקפות טרור; אהוד ברק נסע בשעתו באאודי A6 משוריינת; ואילו הרמטכ"ל כבר נוסע בסקודה סופרב משוריינת. הרכבים שיסופקו כעת למשרד הביטחון מיועדים להחליף רכבים משוריינים אחרים הסובלים מבלאי גבוה.

 

משרד הביטחון אישר את הדברים. מיבואנית סקודה צ'מפיון מוטורס טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x