$
משפט

נחשף בכלכליסט

אסתי גינזבורג ובעלה משיבים לתביעת האב: "הוא מבקש לסחוט מאיתנו כספים, זו דרכו"

הדוגמנית ובעלה עדי קייזמן דוחים תביעת אביה לבטל את ההסכם עמם למכירת ביתו בצהלה, בטענה שהיו מוכנים לסכן כספים בסכומים נכבדים "משום דאגתה של הבת לאביה ומשום אהבתו ומסירותו של קייזמן לזוגתו"

זוהר שחר לוי 13:1119.01.14

אסתי גינזבורג ובעלה איש העסקים עדי קייזמן מגיבים היום (א')לתביעה שהגיש נגדם אביה של הדוגמנית המפורסמת, האדריכל אריה גינזבורג וטוענים: "ניסינו להיטיב עמו ולדאוג לו, למרות התנהגותו כפויית הטובה כלפינו. היינו מוכנים לסכן כספים בסכומים נכבדים בשל הדאגה לאב".

 

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי אריה גינזבורג פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ודרש לבטל את ההסכם שחתם עם חתנו ובתו למכירת ביתו היוקרתי בצהלה. האב טען כי בני הזוג הפרוו שוב ושוב את ההסכם שבו מכר להם את הווילה שבנה, שזכתה לכינוי "הבית הכתום", תמורת 8 מיליון שקל. האב טען, כי הזוג "ביצע מחטף" על הבית וכי "קייזמן מהתל בו בכוונת מכוון ומשתמש באמצעיו הרבים, לרבות אמצעים משפטיים על מנת להונות אותו תוך שהוא מליכו בכחש ומרמה לאורך תקופה ארוכה".

 

בבקשה שהגישו עתה קייזמן וגינזבורג, באמצעות עוה"ד אריאל דינובצקי ושירה דונביץ', הם דורשים לסלק על הסף את התביעה או לחילופין להעבירה לבית המשפט לענייני משפחה. לצד מסמכים שונים שהוגשו לבית המשפט, מתארים בני הזוג את המציאות הקשה, לדבריהם, עימה נאלצו להתמודד בשנים האחרונות ובעיקר בקשר לרכישת הבית מהאב כשלטענתם זה הציג בפני בית המשפט גרסה שקרית.

 

אריה גינזבורג אריה גינזבורג

 

לפי כתב הההגנה, לצורך מימון הבנייה של הבית נטל האב, בין היתר ובמשך שנים "כספים שהופקדו בידיו בהיותו האופטרופוס הטבעי של אסתי גינזבורג אשר הייתה קטינה באותה עת. הוא מעולם לא קיבל את הסכמתה לשימוש בכספיה והפר כל חובה מוסרית וחוקית של הורה כלפי ילדו". עוד נטען כי "ברבות השנים כאשר נודע לבת, הוא הבטיח לה כי בבוא היום יועבר הבית על שמה או כאשר ימכור את הנכס, ישיב לה את מלוא הכספים שנטל ממנה שלא כדין".

 

לדברי בני הזוג, האב עשה הכל "על מנת לסחוט מהם עוד ועוד הטבות מעבר לאמור בהסכם בין הצדדים. זה האיש וזו דרכו", כשבין היתר הוא עשה זאת כדי שלא ירשמו הערת אזהרה על הנכס.

 

"משאלתה של אסתי היתה לדאוג לאביה"

 

לבקשה צורפו הסכמים, עליהם חתום האב, מהם עולה, כי קייזמן שילם כמיליון שקל מעבר לדמי השכירות (על פי הסכם) לטובת נושיו של האב: "לאחר שהכירה אסתי גנזבורג את עדי קייזמן החל קייזמן לסייע לאסתי בתמיכתה באביה מתוך אהבתו העמוקה אליה, בין באמצעות העברת כספים לאביה במישרין ובין באמצעות סילוק חובות של אריה גינזבורג לצדדים שלישיים... שכן זו הייתה משאלתה של אסתי - לדאוג לאביה ולפעול לחילוצו מחובותיו".

 

הזוג מתייחס לטענת האב ולפיה קייזמן לא שילם לו דמי שכירות ולכן הבית הוצע לכינוס לנכסים וגורסים כי זו "טענה בזויה, שקרית ומשוללת כל יסוד". לפי קייזמן, תיק ההוצאה לפועל נגד האב נפתח יותר משנה לפני שקייזמן שכר את הנכס ממנו, שכן האב נמנע מלשלם את תשלומי המשכנתא לבנק לאומי במשך יותר משלוש שנים קודם לכן.

 

הווילה בצהלה הווילה בצהלה

 

עד היום, כך לפי המסמכים שהגישו בני הזוג לבית המשפט, מתוך עסקה של 8 מליון שקל - הם שילמו יותר מ-7.5 מיליון שקל, כשמהם סך של יותר מ-3.5 מיליון שקל שולם לאב ולנושיו הרבים לצורך סגירת 10 תיקי הוצאה לפועל שונים שנוהלו נגד האב. סכום נוסף של כ-4 מיליון שקל הוא  חוב משכנתא אשר העבירו בני הזוג לפרעון באמצעות חשבונה של אסתי גינזבורג ותשלומים אלו נפרעים מידי חודש בחודשו כבר יותר משנה, ועל כן נסגר תיק ההוצאה לפועל ובוטל מינויו של כונס הנכסים לבית.

 

לדברי בני הזוג, האב עשה הכל "על מנת לסחוט מהם עוד ועוד הטבות מעבר לאמור בהסכם בין הצדדים. זה האיש וזו דרכו", כשבין היתר הוא עשה זאת כדי שלא ירשמו הערת אזהרה על הנכס.

 

"בני הזוג", נכתב עוד, "מתנהלים מתוך רצון להיטיב עם המבקש ולדאוג לו, למרות התנהגותו כפויית הטובה כלפיהם. הם מוכנים היו לסכן כספים בסכומים נכבדים משום דאגתה של הבת לאביה ומשום אהבתו ומסירותו של קייזמן לזוגתו".

 

עוד טוענים הבת והחתן כי "הפרק העובדתי (בבקשה, זש"ל) מדגיש כי לא מדובר בסכסוך בין שני אנשי עסקים אודות נכס מקרקעין אשר במקרה הם בני משפחה, אלא מדובר בהתנהלות ארוכה בין בני משפחה ואשר לא ניתן להסבירה אלא בדרך של קשרי משפחה בין האב לבתו ותמיכתו ואהבתו הבלתי מסויגת של קייזמן בבת זוגתו".

 

עורכי דינו של גינזבורג, יובל קלנסקי ואבי דוידוב, מסרו בתגובה: "נאמנים לעקרון האיפוק לפיו איננו דנים בפרטי הפרטים של הפרשה מחוץ לכותלי בית המשפט, הננו מברכים על העובדה כי מר קייזמן שטח סוף סוף את טענותיו במסגרת ההליך המשפטי, ולא במסגרתם של אמצעי התקשורת השונים באמצעות טענות מכפישות ומביישות. בחינת כלל הטענות כפי שהוצגו על ידי מר קייזמן בבית המשפט מעלה כי המדובר בטענות מופרכות וממוחזרות אשר אף מחזקות את כלל טענות התביעה ומוכיחות אותן. לפיכך נראה כי תהליך הוכחת התביעה יהיה קל בדיוק כפי שצפינו.

כמו כן נוכחנו לדאבוננו כי מר קייזמן בחר שוב להסתתר מאחורי גבה של הגברת  גינזבורג במקום להתמודד עם הטענות המופנות נגדו באופן ישיר, עסקי ואישי וללא כל קשר משפחתי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x