$
אקדמיה

איתן ששינסקי יקים מכון לכלכלה ציבורית במכללה למינהל

המכון בראשותו של פרופ' ששינסקי, שעמד בראש הוועדה לתמלוגי הגז, יבחן בין היתר את מדיניות הקצאת משאבי הטבע בישראל

גיל קליאן 14:1814.01.14
פרופ' איתן ששינסקי, החתום על בדיקת תמלוגי הגז במסגרת הוועדה הקרויה על שמו - מצטרף לסגל המכללה למינהל. ששינסקי יקים במסגרת המכללה מכון מחקר לכלכלה ציבורית, שייבחן בין השאר את מדיניות הקצאת משאבי הטבע בישראל.

 

ששינסקי עלה לכותרות במסגרת דיוני ועדת ששינסקי על תמלוגי הגז, ועדה שמסקנותיה אומצו על ידי הממשלה בשנת 2011. בעקבות אותה ועדה מונה ששינסקי לעמוד בראש "ועדת ששינסקי 2", שהוקמה ב-2013 במטרה לבחון את שאר משאבי הטבע של ישראל והתמלוגים שהמדינה מקבלת בעבורם מחברות מסחריות. כמו כן, ששינסקי עמד בשנת 1987 בראש ועדת ששינסקי לגיבוש רפורמה במס הכנסה. ב-1995 היה חבר בוועדה להפרטת החברות הממשלתיות.

 

פרופ' ששינסקי עם שר האוצר הקודם, יובל שטייניץ פרופ' ששינסקי עם שר האוצר הקודם, יובל שטייניץ צילום: יוסי זמיר

 

ששינסקי נולד בשנת 1937 בקיבוץ עין חרוד. בעל תואר ראשון ושני בכלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטה העברית, ובעל תואר דוקטור לכלכלה ב-MIT. בשנת 1967 הצטרף כמרצה לחוג לכלכלה באוניברסיטה העברית, והחל משנת 1974 הפך לפרופסור מן המניין. פרופ' ששינסקי הינו חבר באקדמיה האמריקאית למדעים ואמנויות, והוענק לו תואר דוקטור של כבוד באוניברסיטה בשטוקהולם, שבדיה.

 

בהודעת המכללה נמסר, כי "הצטרפותו של פרופ' ששינסקי היא תולדה של החלטה אסטרטגית של המסלול האקדמי המכללה למינהל לייסד במה במסגרת בית הספר לכלכלה שתרכז את הדיון הציבורי, תהווה אבן שואבת לכישרונות האקדמיים הבולטים בכלכלה, תתווה מחקרים בתחום, תיצור ניירות עמדה, תיזום דיונים פומביים, ותפעל להבאת דמויות בולטות מהארץ ומחו"ל, בכדי להביע את עמדתן על נושאים העומדים במרכז סדר היום הציבורי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x