שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

רכישת ווייז תכניס לישראל מסים של כ-1.8 מיליארד שקל

מיליארד שקל עפ"י הערכות שילמה החברה על העסקה עצמה שעמדה על כמיליארד דולר, וכן תשלם כ-800 מיליון שקל עבור הוצאת הקניין הרוחני של ווייז מישראל

מאיר אורבך 08:4513.01.14

רכישת ווייז ב-2013 ע"י גוגל היתה לא רק אקזיט משמעותי לחברה אלא גם מקור הכנסה לישראל, אשר תרשום הכנסות של כ-1.8 מיליארד שקל ממסים. מיליארד שקל על פי הערכות שילמה החברה על העסקה עצמה שעמדה על כמיליארד דולר וכמו כן תשלם כ-800 מיליון שקל – 230 מיליון דולר עבור הוצאת הקניין הרוחני של ווייז מישראל.  

גם משרד המדען הראשי במשרד הכלכלה ירשום הכנסה נאה בעקבות הוצאת הקניין הרוחני מישראל. המדען, שתמך בחברת ווייז בתחילת דרכה בסכום של כמיליון דולר, יקבל כ-3 מיליון דולר בעקבות ההתחייבות של גוגל שלא להוציא מישראל את עובדי החברה.

 

גוגל גוגל צילום: cc by Robert Scoble

 

בעת רכישת ווייז על ידי גוגל התחייבה האחרונה שלא להוציא את הפעילות מישראל ואף בימים אלה מרחיבה אותה ומגייסת לה עובדים נוספים. על פי ההערכה גייסה ווייז עד היום כ-30 עובדים נוספים לאחר הרכישה ונשארה ברעננה.

 

חברות הייטק בינלאומיות מעבירות את הקניין הרוחני של חברות על פי צרכים משתנים של החברה. אחת ההעברות הגדולות ביותר בעבר היתה של חברת HP אשר הוציאה את הקניין הרוחני של חברת מרקורי אותה רכשה בכ-4.5 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x