$
משפט

פיזיותרפיסטית שנפלה במדרגות ביתה הוכרה כנפגעת תאונת עבודה

ביהמ"ש: "יש לראות במדרגות אלו חלק מרשות הרבים המשמשות גם את באי הקליניקה". תביעתה של המטפלת נדחתה לפני כן בביטוח הלאומי. מדוע?

זוהר שחר לוי 13:1909.01.14
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הכיר לאחרונה בפיזיותרפיסטית כנפגעת עבודה לאחר שנפלה במדרגות ביתה. תביעתה של המטפלת נדחתה בביטוח הלאומי מאחר ומדובר בתאונה שאירעה בחצר ביתה הפרטי ובטרם החלה את דרכה לעבודה.

 

הפיזיותרפיסטית ערערה לבית המשפט, באמצעות עוה"ד דוד פייל ואושרה קידר, וטענה כי התאונה אירעה שעה שהייתה בדרכה למטופל וכן כי ביתה משמש גם הוא כקליניקה שממנה היא מטפלת.

 

סניף ביטוח לאומי סניף ביטוח לאומי צילום: טל שחר

 

השופטת מיכל פריימן קבעה כי יש להכיר בתאונה כתאונה בדרל לעבודה מאחר והתובעת הייתה בדרכה ממקום עבודה אחד - הקליניקה שבצמוד לביתה - למשנהו - מתן טיפול בבית מטופל נוסף. "אמנם", נכתב בפסק הדין, "אין חולק כי המדרגות הן רכושה הפרטי של התובעת ומצויות בתחומה הפרטי, אולם, אין מדובר בשטח ביתה בלבד אלא בשטח המשמש הן את הכניסה לבית והן את הכניסה לקליניקה בה עובדת התובעת כעצמאית, כאחד".

 

לדברי השופטת, המדרגות בהן נפלה התובעת משמשות אותה ואת באי ביתה בכניסה למעונם הפרטי אך גם את כלל המבקרים בקליניקה. "משכך", נכתב עוד, "יש לראות במדרגות אלו חלק מרשות הרבים המשמשות גם את באי הקליניקה, בדומה למדרגות בבית משותף".

 

התאונה, כך לפי בית המשפט, התרחשה עת יצאה מטיפול והייתה בדרכה לטיפול, כך שהשימוש במדרגות הבית והקליניקה היה עקב עיסוקה של הפיזיותרפיסטית ותוך כדי עיסוקה "ועל כן יש להכיר בנפילתה כתאונת עבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x